Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / A101 İstifa Dilekçesi

A101 İstifa Dilekçesi

/
261 Views

A101, ülke genelinde şubeleri olan bir marketler zinciridir. Binlerce şubesinde yüzlerce çalışanı bulunmaktadır. A101 çalışanı iseniz herhangi bir nedenden dolayı işten ayrılmak isteyebilirsiniz. Bu durumda a101 istifa dilekçesi hazırlamanız gerekiyor. Bu yazımızda a101 e istifa dilekçesi nasıl yazılır ve sunulur hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

A101 İstifa Dilekçesi Nasıl Yazılır?

A101 marketler zinciri olduğu için şubelerinde kasiyer, reyon görevlisi, şube şefi gibi pozisyonlarda görev alabilirsiniz. Daha iyi iş ortamı, ailevi veya özel sebeplerden dolayı işten ayrılmak isteyebilirsiniz. Bu durumda aklınıza a101 istifa dilekçesi nasıl yazılır sorusu gelebilir. Dilekçenizi yazarken, genel dilekçe kurallarını hatırlamanız ve uygulamanız yeterlidir.

Temiz ve yırtığı olmayan bir A4 fotokopi kağıdına dilekçenizi yazabilirsiniz. Şayet yazınız güzel ve okunaklı değilse, bilgisayardan yazmanız daha doğru olacaktır. Böylece dilekçenizi kağıda daha iyi ortalamış ve eksikliklerinizi görmüş olursunuz. Dilekçenizi daha kolay ve hızlı yazmak isterseniz a101 istifa dilekçesi örneği inceleyebilirsiniz.  Örneğe bakarak, dilekçenizi nasıl yazmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Dilekçenizi A101’in genel merkezine hitaben yazıyorsunuz. A101 özel bir şirket olduğundan insan kaynakları bölümü bulunmaktadır. Dilekçenizi bu birime hitaben yazıyorsunuz. Başlığa “A101 İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne” şeklinde atıyorsunuz.

Açıklama kısmına işe başlama tarihinizi ve en son çalıştığınız şubeyi yazıyorsunuz.  Ayrılma nedeninizi belirtebileceğiniz gibi özel nedenlerden, ailevi sorunlardan vb. gibi sebep de yazabilirsiniz. İyi bir referans, izlenim ve geri dönme ihtimaline karşı çalıştığı süre boyunca çalışmanızın maddi ve manevi karşılığını aldığınızı belirtip, teşekkür edebilirsiniz. Şayet içerde birikmiş sosyal haklarınız bulunuyorsa mutlaka dilekçenizde belirtmelisiniz.

Yeni bir paragraf açıp, istifanızın işleme konulup, kabul edilmesini , şayet birikmiş alacaklarınız bulunuyorsa hesaplanarak tarafınıza ödenmesini “saygılarımla arz ederim” şeklinde yazıyorsunuz.

Sol al tarafa adresinizi, TC kimlik numaranızı ve telefon numaranızı; sağ tarafa ise tarihi, adınızı ve soyadınızı yazıp, imzalıyorsunuz.

A101 İstifa Dilekçesi Nereye Verilir?

Şube çalışanıysanız, şube müdürüne, bölge müdürüne veya genel merkezin talimatıyla genel merkez insan kaynakları müdürlüğüne fakslayabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde birçok işletmeler istifa dilekçelerini e-mail yoluyla da kabul etmektedir. Bu durumda dilekçenizi e-mail olarak gönderebilirsiniz. Dilekçenizi gönderdikten sonra İnsan Kaynakları Müdürlüğünü arayıp, dilekçenizin işleme konulup konulmadığını öğrenebilirsiniz.

A101 İstifa Dilekçesi Örnekleri


İstifa etmek işin en zor yanı olsa da istifa dilekçesi yazmak işin kolay kısmıdır. Genel olarak bir matbu formu olmadığından, rahatlıkla dilekçenizi yazabiliyorsunuz. Şayet etkili ve doğru bir istifa dilekçesi a101 genel merkezine yazmak istiyorsanız a101 istifa dilekçe örneği çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Tarihler, şube isimleri farklı olsa da başlık ve içerikler aynıdır.

Örnek dilekçelerden birini bilgisayarınıza indirip, kendi bilgilerinize göre düzenleyip, çıktısını alabilirsiniz. Çıktısını aldıktan sonra imzalayıp, teslim edebilirsiniz. Dilekçenizi e-mail ile göndermek istiyorsanız, cep telefonu tarayıcı programlarından biriyle taratıp, e-mail olarak gönderebilirsiniz.

A101 de özel bir işletme olsa da, şubelerden birinde görev alan birisi işten ayrılmak istediğinde yazılı olarak başvurması gerekiyor. Dilekçe, İnsan Kaynakları Müdürlüğüne hitaben yazılmalıdır. İşe giriş ve ayrılma tarihleri yazılarak, kısaca neden ayrılmak istediği belirtilmelidir.

Bu yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız paylaş butonuna basarak çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru veya önerilerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar