Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Türksat Abonelik İptal Dilekçesi

Türksat Abonelik İptal Dilekçesi

/
11982 Views

Türksat abonelik iptal dilekçesi, Türksat abonelerinin sözleşmelerini feshetme amacıyla yazdıkları dilekçedir. Burada sizler için Türksat abonelik iptal dilekçesi hakkında nasıl yazıldığı, nereye verileceği, kaç günde sonuçlanacağı, dilekçenin örneği gibi konularda bilgiler vermeye çalışacağız. Sizde yazıyı sonuna kadar okuyarak, Türksat aboneliğinizi iptal etmek yazmanın gereken dilekçe hakkında bilgi sahibi olacaksınız. 

Türksat Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Türksat Abonelik İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Türksat ile ilgili aboneliklerin iptali için yazılan bu dilekçede ilk olarak tarih yer almalıdır. Dilekçenin yazıldığı tarih, sayfanın sağ üst kısmına yer almalıdır. Sonrasında sayfanın orta kısmına gelecek şekilde gönderilen firmanın ismi yazılmalıdır. Dilekçenin yazılacağı kurum yazılıp, bu sefer dilekçenin hangi amaçla yazıldığı konusunda bilgi verilmelidir. Bu bölümde abonelik iptalinin hangi gerekçelerle yapılmak istendiği gibi bilgiler yer almalıdır. 

Daha sonra konu kısmına aboneliğin iptali yazılmalıdır. Konu kısmı eklendikten sonra dilekçeyi yazan kişi kendi adını, soyadını ve imzasını atmalıdır. Dilekçe istenen formata geldikten sonra teslim edilmek üzere hazırlanmalıdır. 

Türksat Abonelik İptali Dilekçesi Nereye Veriliyor?

Abonelik iptali söz konusu olduğunda, yazılan tüm dilekçeleri ilgili bölümlerine verilir veya kargo yoluyla gönderilir. Türksat abonelik iptal dilekçesi de Türksat’ın kendi abone merkezlerine veya direkt Genel Müdürlüğüne yollanmalıdır. İlgili bölümlere gönderilmeyen dilekçeler, işlem yapılmak için yürürlüğe girmeyecektir. Ancak dilekçenin kabul edilmemesi durumunda, durum kullanıcıya bildirilir. 

Abonelik iptal dilekçesinin kabul edilmemesi halinde, gerekçeler internet sayfasından kullanıcıya bildirilir. Böyle bir durum için dilekçenin tekrar yazılması gerekecektir. Dilekçenin tekrar yazılması gerekiyorsa, internet sayasında yer alan tüm uyarılar dikkate alınmalıdır. İptal gerekçeleri dikkate alınmadığında, yazılan dilekçenin yürürlüğe girmeme durumu bulunur. Söz konusu mağduriyeti yaşamamak için burada yer verdiğimiz bilgiler ışığında yazılabilir. 

Türksat Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

Ne Zaman Sonuçlanıyor?

Türksat aboneliklerini herhangi bir nedenden dolayı iptal etmek isteyen kişiler, iptal dilekçesi yazmak zorundadırlar. Yazılacak olan dilekçe, ilgili firmanın ilgili bölümlerine yollanmalıdır. Gerekli yerlere gönderilmeyen Türksat abonelik iptal dilekçesi, bir süre boyunca başvuru safhasında bekletileceği için sonuçlanma süresi uzayabilir.

Yine firmanın internet sitesi üzerindeki açıklanan yerden dilekçenin takibi yapılabilir. Dikkat ve özenle yazılmış dilekçelerin dikkate alınmadığı göz önünde bulundurulunca özenle yazılması gerektiği ortaya çıkıyor. Türksat’a yazılan dilekçe istenen formatta olursa, dilekçe başvurusu bir hafta içerisinde sonuçlanacaktır. Belirtilen sürelerin üzerinde sonuçlanmamış dilekçelerin iptal edilmiş olasılığı bulunmaktadır. 

Nasıl Geri Çekilebilir?

Herhangi bir kuruma abonelikle ilgili iptal talebinde bulananlar, iptal dilekçelerini geri çekmek isterlerse, buna karşı sayılabilecek olan gerçi çekme dilekçesi yazmak durumundadırlar. Yazılan dilekçenin iptal edilebilmesi bu kuruma yazılacak olan geri çekme dilekçesi gereklidir.

Fakat bu geri çekme dilekçesinin işleme alınması ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi için abonelik iptal dilekçesinin yürürlüğe girmemiş olmamış/sonuçlandırılmamış olması gerekiyor. Sonuçlanan dilekçelerde abonelik iptal dilekçesinin geri çekilmesi mümkün olmadığı için yeniden abonelik için dilekçe yazılmalıdır. 

Yazılan dilekçe kabul edilmiş ve sonuçlanmışsa yapılacak olan Türksat abone merkezlerine gidip abonelik işlemlerini başlatmak veya ilgili kuruma abonelik başlatma dilekçesi yazmak olacaktır. Abone merkezlerine aynı kimlik bilgileriyle işlem yapılabildiği gibi ilgili kurumun gerekli alanlarına gönderilen dilekçelerle abonelik işlemi tekrar başlatılabilecektir.  


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar