Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Türknet Abonelik İptal Dilekçesi

Türknet Abonelik İptal Dilekçesi

/
5350 Views

Evlere internet erişim hizmeti sunan Türknet, internet kullanmak isteyenlerin tercihi olarak hizmet sunuyor. Türknet abonesi olup sonradan aboneliğini iptal etmek isteyenler ise turknet abonelik iptal dilekçesi vererek aboneliğini iptal ettirebiliyor.

Türknet Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Türknet Abonelik İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır / Doldurulur?

Yayın yaparken ve film izlerken sorunsuz bir internet hizmeti almak isteyenler Türknet’i tercih ediyor. Abonelik iptalinde ise turknet abonelik iptal dilekçesi hazırlamak gerekiyor. Dilekçe Türknet İletişim Hizmetleri A.Ş.’ye diye başlıyor. Alınan internet hizmeti hangi telefon hattına ise o numaranın mutlaka dilekçede belirtilmesi gerekiyor. İster bireysel ister kurumsal olsun, hizmet türü belirtilerek adsl hizmetinin iptal edilmesi talebi ile dilekçe tamamlanıyor. 

Dilekçenin sol alt tarafına ad soyad, telefon / abone no, gsm ve e-posta yazılıyor. Son olarak ta aboneliği iptal ettirmek isteyen ve dilekçeyi hazırlayan kişi tarafından imzalanıyor.

Türknet Abonelik İptal Dilekçesi Nereye Verilir / Nereye Gönderilir?

Türknet iptal dilekçesi hazırlanır ve iptal için Türknet İletişim Hizmetleri A.Ş.’ye fax çekilir. Kurumsal abonelik iptallerinde yetkili imza, kaşe ve şirket imza sirküleri de turknet abonelik iptal dilekçesi ile birlikte gönderilmelidir. Türknet iptal dilekçesi maille gönderilememektedir. Hazırlanan dilekçe mutlaka fax çekilmelidir.

Sadece fax ile yapılan iptal talepleri işleme konulduğundan maille gönderilen dilekçeler işleme alınmaz ve abonelik iptali yapılmaz. Türknet abonelik iptali için fax yolu ile dilekçe gönderilmesi yasal zorunluluktur. Bu nedenle diğer yollarla yapılan iptal başvuruları kabul edilmemektedir. İptal dilekçesinin gönderileceği fax numarası 0212 216 55 60’dır.

Ne Zaman Sonuçlanır?

Türknet üyelik iptal dilekçesi Türknet İletişim Hizmetleri A.Ş.’ye fax geçildikten sonra dilekçe 24 saat içinde işleme alınır. En geç bir hafta içinde de abonelik işlemleri tamamlanır. Dilekçe firmanın yetkili birimlerin eline ulaştıktan sonra incelemeye alınır. Abonelik iptali tamamlandığında ise abone telefonla aranır ve abonelik iptali tamamlanır.

Dilekçede olması gereken bilgilerden bir veya birkaçının eksik ya da yanlış olması durumunda abonelik iptali yapılamaz. Bazı abonelerin iptal sürecinde yaşadığı sorunların nedeni bilgi eksikliği veya hatasıdır. Özellikle istenen telefon numarası abonelik hangi telefon üzerine kayıtlı ise o numara yazılmalıdır. Abone numarası da mutlaka abone belgesindeki numara olmalıdır.

Abonelik sözleşmesi iptal edildiğinde vermiş olduğunuz iletişim numaranıza SMS gönderilir ve müşteri bilgilendirilir. Modem iadesi geciktirilirse modem bedeli TürkNet tarafından aboneye fatura edilir. Modem benzeri donanımlar en geç 20 gün içinde Türknet’e iade edilmelidir. ​​​​​​​Sözleşme yapıldıktan sonra cayma hakkı ise 14 günlük bir süreyi içerir. 

Nasıl Geri Çekilir / İptal Edilir?

Türknet abonelik iptali için dilekçe verip sonrasında aboneliği sonlandırmaktan vazgeçenlerin tekrar dilekçe vermesi veya telefonla Türknet’i araması gerekiyor. Abonelik iptalinde süreç 1 haftayı bulsa da, aboneli iptal dilekçesinin geri çekilmesi çok daha kısa ve zahmetsiz gerçekleşiyor. 

Türknet müşteri hizmetlerini 0850 288 80 80 ya da 0 850 288 70 01 numaralı telefonlardan arayarak abonelik iptal dilekçesi verdiğinizi henüz dönüş olmadığını ve bu dilekçeyi geri çekmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu durumda müşteri temsilcileri aboneliğinizin devamı için gerekli notları alacak ve Türknet internet aboneliğinizi sonlandırmayacaktır. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar