Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Dsmart İptal Dilekçesi

Dsmart İptal Dilekçesi

/
10283 Views

Dsmart iptal dilekçesi arıyorsanız sizde Dsmart hizmetlerinden memnun değilsiniz demektir. Televizyon ve internet platformu firmalarından birisi olan Dsmart üyelik ile hizmet veren bir kuruluştur. Dsmart platformuna üye olmak isteyen kişiler dsmart bayilerinden birisine giderek gerekli üyelik işlemlerini yaparak dsmart abonesi oluyorlar. Ancak dsmart aboneliklerini belli bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı iptal etmek isteyen aboneler Dsmart iptal dilekçesi yazarak taleplerini iletiyorlar. 

Aboneler usulüne uygun bir şekilde Dsmart iptal dilekçesi yazarak kendilerine en yakın dsmart bayisine giderek dilekçelerini teslim edebiliyorlar. Bu dilekçe ile birlikte ilgili platformun yetkilileri tarafından aboneliğin abonelik işlemleri incelenerek iptal için gerekli işlemler yapılıyor. 

Dsmart İptal Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Dsmart İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır / Doldurulur?

Aboneler dsmart aboneliklerinin iptal edilmesi için yazacakları dilekçeleri belli bir usule göre yazmaları gerekiyor. Öncelikle dilekçe sayfasının sağ üst köşesine dilekçenin yazılış tarihinin yazılması gerekiyor. Sayfanın orta kısmına ise hitap edilecek olan kurum olarak dsmart platform hizmetleri olarak başlık atılması gerekiyor. Başlığın hemen altına ise konu bölümüne abonelik iptal talebi yazılmalıdır. Konunun alt kısmında yer alan boş alana ise dilekçenin içeriği yazılmalıdır. 

Dilekçe içeriğinde detaylı ibareler kullanılabileceği gibi genel olarak abonelik iptal talebinden de değinilebiliyor. Açıklama kısmının yazılmasından sonra dilekçenin en alt kısmında abonenin imzası, adı ve soy adının bulunması gerekiyor. Bu usule göre yazılan dsmart iptal dilekçesi ilgili dsmart bayisine teslim edilmesi gerekiyor. 

Dsmart İptal Dilekçesi Nereye Verilir / Nereye Gönderilir?

Abonelerin yazmış oldukları abonelik iptal dilekçeleri iki farklı yere verilebiliyor. Aboneler aboneliklerini iptal ettirmek için kendilerine en yakın dsmart bayilerine dilekçelerini ibraz edebilecekleri gibi aynı zamanda nüfus cüzdanı fotokopisi ve dilekçelerini Dsmart genel müdürlüğüne posta ya da faks yolu ile gönderebiliyorlar. Dilekçelerin ilgili makamlara gönderilmesi ile birlikte aboneliğin iptal işlemleri yetkili makamlarca incelenerek sonlandırılıyor. 

Abonelik iptal işlemleri değerlendirilirken yetkili makamlar fatura kesim tarihine göre işlem yaptıklarından iptal talep işlemlerinin fatura kesim tarihinde yapmaları kendileri için büyük avantajlar sağlıyor. Hesap kesim tarihinden bir gün sonra yapılacak başvuruda bile o bir günlük fark dsmart tarafından tahsil ediliyor. 

Ne Zaman Sonuçlanır?

Abonelerin yazmış oldukları abonelik iptal dilekçeleri dsmart müşteri hizmetleri tarafından değerlendirilerek hesap kesim tarihinden sonra yazılmış bir dilekçe ise yeni döneme ait hesap kesimin yapılması bekleniyor. Eğer ki aboneler dilekçelerini hesap kesim tarihinde yazıp iletmişler ise abonelik iptal işlemleri aynı gün içerisinde yapılarak ilgili abonelere yazılı ve sözlü olarak bilgi veriliyor. 

Nasıl Geri Çekilir / İptal Edilir?

Dsmart aboneliğini iptal ettirmek için başvuru yapan aboneler, müşteri hizmetlerinin kendileri ile yapmış oldukları iletişim ile ya da kendi istekleri ile iptal işlemlerinden vazgeçebiliyorlar. Böyle bir durumda dsmart aboneliklerinin iptal işlemlerinin durdurulması için ikinci bir dilekçe yazarak aboneliklerinin devam etmelerini sağlayabiliyorlar. 

Abonelik eğer ki iptal edilmiş ise yazılacak olan ikinci dilekçenin hükmü kalmıyor. Bu nedenle aboneliğin iptal edilmesinden önce aboneliğin devam etmesi için talep dilekçesinin yazılması gerekiyor. Yazılan bu dilekçe ile birlikte çok kısa süre içerisinde abonelik iptal talebi geri çekilerek ilk yazılan dilekçe işlemsiz olarak geri iade ediliyor. Bu durum müşteri hizmetleri tarafından telefon ile abonelerine bildiriliyor. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar