Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Fesih Dilekçesi

Fesih Dilekçesi

/
3417 Views

Dijitürk aboneliği olan kişiler bir dilekçe ile aboneliklerini sonlandırabilirler. Genellikle internet, mobil paylaşım ve televizyon kanalları gibi imkanlar sunan Dijitürk, abonelerine belirli süreli abonelik hakkı tanımaktadır.

Bu hakkı geçerli bir sebeple aboneler feshedebilir. Fesih işlemleri için ilgili müdürlüğe bir fesih dilekçesi yazılması gerekmektedir. Fesih dilekçesinden sonra abonenin bağlı olduğu abone numarası ile ilişiği kesilerek, aldığı hizmet durdurulur.

Fesih Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Fesih Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dijitürk abonelik iptali için ilk olarak yapılması gereken husus abonelik fesih dilekçesinin yazılmasıdır. Bu dilekçe ilgili merkeze yazılı olarak sunulmalıdır. Aksi durumda dilekçesi kabul edilmez. Fesih dilekçesini yazarak, abone imzası ile beraber ilgili merkeze elden, posta yoluyla ya da faks göndererek dilekçenizi iletebilirsiniz. 

Fesih dilekçesi mutlaka Dijitürk merkezine yönlendirilmelidir. Adres ile ilgili dilerseniz müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca dilekçe içerisinde tarih, abonelik numarası, abonenin adı ve soyadı şeklinde bilgileri de iletmeniz gerekir. Dilekçenin Ek kısmına kimlik fotokopisini de eklemeyi unutmamalısınız. Bu bilgiler ile beraber dilekçenizi yönlendirerek işleme alınmasını talep edebilirsiniz. 

Fesih Dilekçesi Nereye Gönderilir?

Dijitürk dilekçesi bazı yerlerde dijitürk bayileri tarafından kabul edilmektedir. Dijitürk bayilerine giderek abonelik iptali için yazdığınız dilekçenizin imzalı halini verebilirsiniz. Bu sayede dilekçesi bayiler tarafından genel merkeze iletilmek üzere teslim alınır. 

Abonelik fesih dilekçesini posta yoluyla iletmek isterseniz de İstanbul’da yer alan genel merkezi seçmelisiniz. Dilekçeniz yazılırken de genel merkeze hitaben kaleme alınmalıdır. Fesih dilekçesini bayilere posta yoluyla göndermek doğru değildir.

Bu şekildeki bir gönderim dilekçenin kabulünü engelleyecektir. Faks yoluyla fesih dilekçesini gönderecekseniz de 90 (212) 473 99 99 numaralı hatta abonelik iptali için dilekçenizi yönlendirebilirsiniz. Bu işlemlerin tamamı İstanbul’da yer alan genel merkez tarafından çözüme ulaştırılmaktadır. 

Ne Zaman Sonuçlanır?

Dijitürk genel merkezi abonelik fesih dilekçelerini kabul etmek için yazılı olarak dilekçenin gönderilmesini ister. Fesih dilekçesi ilgili birimlere doğru şekilde ulaştırıldıktan sonra işleme alınır.

Dilekçenin teyidi için öncelikle abone aranarak, dilekçenin kendisi tarafından iletildiğini söylemesi gerekir. Ayrıca, müşteri temsilcisi tarafından abonelik iptalinin teyidi yapılır ve iptal için son kararı sorulur. Abone aboneliğin fesih dilekçesinde yazdığı gibi sonlandırılmasını isterse konuyla ilgili işlem başlatılır. 

Dilekçesi genel merkeze ulaşıp, abone teyidi alındıktan 7 gün sonra abonenin fesih işlemi gerçekleşir. 7. günün ardından gelen 24 saatte ise kişinin tüm ilişiği kesilmiş olur. Bu süre genellikle 7 gün ile sınırlıdır. 

Nasıl İptal Edilir?

Dijitürk aboneliği olan kişiler aboneliklerini durdurmak için bir fesih dilekçesi yazmalıdır. Dilekçesi bayiliklere ya da ilgili ana merkeze iletilmelidir. Abone dilekçe iletildikten sonra fesih işleminden vazgeçebilir. Vazgeçme durumunda dilekçenin iptalini müşteri temsilcilerine iletmesi gerekir. Özellikle müşteri temsilcileri fesih dilekçesinin teyidi için aboneyi aradığında aboneliği olan kişi dilekçe hakkında iptal kararını müşteri temsilcisine iletebilir.

Fesih dilekçesi aboneden teyit aldıktan sonra iptal edilmek istenirse de abonenin 7 günlük süresi vardır. Bu süre içerisinde iptal işlemleri ile ilgili Dijitürk müşteri hizmetlerini telefonla arayabilirler. Müşteri temsilcilerine abonelik numaraları ve dilekçeleri hakkında bilgi vererek, aboneliklerinin devam etmesini talep edebilirler. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar