Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Kurumsal / Güvenlik İstifa Dilekçesi

Güvenlik İstifa Dilekçesi

/
491 Views

Bir özel güvenlik şirketinde veya şirkette özel güvenlik personeli olarak çalışıyorsanız, görevinizden ayrılmak için güvenlik istifa dilekçesi hazırlanmaktadır. Sonuçta çeşitli nedenlerden dolayı işinizden istifa ettiğiniz için iş istifa dilekçesi ile resmi başvurunuzu yapıyorsunuz. Özel güvenlik istifa dilekçesi nasıl yazılır hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Özel Güvenlik İstifa Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Planlı olarak veya ani gelişmeler sonucunda özel güvenlik işinizden ayrılmak istenmektedir. Her ne kadar olumsuz duygularla işinizden istifa etseniz de, dilekçenizi saygı ve nezaket ölçülerinde yazmaya dikkat ediniz. İstifa dilekçesi de olsa, dilekçeniz sade ve anlaşılır olmaktadır. Gereksiz yorum ve bilgilere girmeniz gerekmiyor.

Dilekçenizi, çalıştığınız işyerin, şirketin insan kaynakları veya personel müdürlüğüne hitaben yazıyorsunuz. Bu nedenle de dilekçenizin başlığını “……………………A.Ş/LTD Ş. İnsan Kaynakları/Personel Müdürlüğü’ne” şeklinde atıyorsunuz. 

Bir özel güvenlik şirketinde çalışıyorsanız, işe giriş tarihinizi yazdıktan sonra neden istifa ettiğinizi kısa  şekilde açıklıyorsunuz. Şirket yaklaşımıyla ilgili teşekkür ve nezaket içeren bir-iki cümle kurabilirsiniz. İçerde alacağınız sosyal haklarınız bulunuyorsa bunu eklemeyi unutmayın.

Bir şirkette, iş yerinde özel güvenlik personeli olarak çalışıyorsanız, çalıştığınız ili, ilçeyi, adresi, şubenin adını mutlaka yazıyorsunuz.  İşten neden ayrılmak istediğinizi kısaca açıkladıktan sonra, ayrıldığınız tarihi yazılmaktadır.

Sonuç kısmında da “gerekli işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim” şeklinde yazabilirsiniz. Dilekçenizin sol tarafına, adres, telefon numarası, SGK numarası yazıyorsunuz. Sağ tarafta ise; tarih, adınız ve soyadınızı yazıp imzalıyorsunuz.

Güvenlik İstifa Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Özel güvenlik görevlisi olsanız dahi, işinizden istifa etmeniz istifa dilekçeleri sınıfına girmektedir. Özel sektörde özel güvenlik iş başvuruları ile birlikte özel güvenlik istifa işlemleri de bir hayli fazladır. Görevinden nasıl istifa edeceğinizi bilmiyorsanız  özel güvenlik görevlisi istifa dilekçesi örneği işinizi kolaylaştıracaktır. İnternette özel güvenlik istifa dilekçesi örneği adı altında pek çok özel güvenlik istifa dilekçesi yer alıyor.

Örnek dilekçelerden birini bilgisayarınıza word dosyası olarak indirebilirsiniz. Boş yerleri doldurup, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra çıktısını alabilirsiniz. İmzaladıktan sonra çalıştığınız iş yerinin ilgili müdürlüğüne teslim edebilirsiniz.

Sosyal  haklarınızın kaybolmasını istemiyorsanız, kendi isteğiyle istifa dilekçesi vermek yerine iş sözleşmesi feshi şeklinde bir dilekçe verebilirsiniz. İş sözleşmesi feshiyle ilgili internette dilekçe örneği yer alıyor. Örnek dilekçeyi indirip, sadece boş yerleri doldurmanız yeterlidir. Çıktısını aldıktan sonra imzalayıp, çalıştığınız şirkete teslim ediyorsunuz.

Güvenlik İstifa Dilekçesi Nereye Verilir?

Özel güvenlik mesleği özel sektörde olduğu için, özel güvenlik görevlileri istifa etmek istediklerinde özel güvenlik istifa dilekçe örneği ile birlikte çalıştıkları iş yerine başvuruyorlar. Çalıştığınız iş yerinin insan kaynakları birimi bulunuyorsa, buraya teslim ediyorsunuz. İnsan kaynakları birimi bulunmuyorsa personel müdürlüğüne  veya sorumlu müdüre teslim ediyorsunuz.

Dilekçenizin “sümen altı” yapılmasını veya dilekçenizi elden teslim etmek istemiyorsanız posta yoluyla da gönderebilirsiniz. Bu durumda iadeli taahhütlü olarak göndermeye dikkat etmelisiniz.. Böylece dilekçenizin teslim alındığını resmi  yoldan göndermiş oluyorsunuz.

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışanların da istifa etmeye hakları bulunmaktadır. Fakat bu istifa işlemini yasal ve doğru yoldan yapmaları gerekiyor. Çalıştığınız iş yerine istifa dilekçesi veya iş sözleşmesi feshi dilekçesiyle başvuruyorsunuz.

Bu yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız paylaş butonuna basarak çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru veya önerilerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar