Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Tedaş’a Dilekçe

Tedaş’a Dilekçe

/
8112 Views

Günümüzde enerji bakımından en çok tüketilen enerji türü elektrik enerjisidir. Faturalarla ilgili herhangi bir durum olması halinde Tedaş’a dilekçe yazılarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Daha önceleri elektrik enerjisi tek bir kurum tarafından dağıtılmaktaydı. Şimdilerde ise farklı elektrik dağıtım firmaları bulunmaktadır. Yani dilediğiniz firmayı kendiniz seçebilirsiniz. Ama elektrikler artık farklı özel firmalar tarafından dağıtılsa dahi Tedaş gibi bir alt bünyeye sahiptirler. Özellikle Tedaş elektrik dağıtım şubelerinin tamamından sorumludur.

Tedaş’a dilekçe yazılmasında en önemli amaç elektrik faturalarındaki sorunlardır. Bu sorunları yazılan bir dilekçe ile dile getirebilir, fazla ödeme varsa geri alabilirsiniz.

Tedaş’a Dilekçe Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Tedaş’a Dilekçe Nasıl Yazılır?

Tedaş’a dilekçe yazarken mutlaka dilekçeyi bağlı bulunduğunuz il sınırlarındaki Tedaş müdürlüklerine göndermeniz gerekir. Tedaş müdürlüklerine hitaben yazılan dilekçeler Tedaş tarafından dikkate alınacaktır. Dilekçenin türü ne olursa olsun mutlaka abone sayaç numarasını dilekçeye yazmanız gerekir. Sayaç numarası olmadan yazılan dilekçeler dikkate alınmaz. Dilekçeye tarih ve abone bilgilerini mutlaka yazmalısınız. Dilekçeyi yazan ve imzalayan kişi ayrıca Tedaş’a kayıtlı abone olmalıdır. İnceleme sırasında yalnızca aboneliği olan ve abonelik ile sayaç numarası tutan kişilerin dilekçesi dikkate alınır.

Dilekçe içerisine faturanız ile ilgili bilgileri detaylı olarak yazmalısınız. Eğer bir faturanın yanlış geldiğini düşünüyorsanız mutlaka fatura numaralarını ve tarihlerini de dilekçeye eklemeniz gerekir.

Tedaş’a Dilekçe Nereye Verilir?

Tedaş’a şikayet ya da inceleme hakkında bir dilekçe gönderiyorsanız mutlaka Tedaş Müdürlüklerine hitaben bu dilekçeyi yazmanız gerekir. Gönderme aşamasında ise adres olarak Tedaş müdürlüklerine gönderilmelidir. Farklı bir adrese ya da birime gönderilen dilekçeler dikkate alınmaz. Bu nedenle dilekçeyi posta yoluyla değil, elden teslim etmek daha sağlıklı olacaktır.

Elden Tedaş’a dilekçe verildiğinde dilekçenin teslim alındığına dair size bir dilekçe numarası verilir. Bu numara sayesinde ilerleyen dönemde dilekçeniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca elden Tedaş müdürlüklerine verilen dilekçeler daha hızlı şekilde işleme alınır. Çünkü posta yoluyla göndereceğiniz dilekçelerde süre daha uzun olacaktır. Bu nedenle inceleme süresi de uzayacaktır.

Tedaş Dilekçesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Tedaş’a gönderilen dilekçelerde bazı incelemeler yapılır. Bu incelemeler genellikle abone ve abonenin şikayetçi olduğu durumla ilgilidir. Eğer bir faturanın fazla gelmesinden şikayet ediliyorsa 1 aylık dönemde fatura incelemeye alınır. Bu nedenle, Tedaş’a gönderilen şikayet ve inceleme dilekçelerinde hızlı sonuç almayı beklememek gerekir. Genellikle Tedaş’a gönderilen dilekçelerde sonuç alma süresi 30 iş günü olarak bilinir. Bu sürenin sonunda şikayetinizle ilgili sayaç hakkında işlem başlatılır.

Bazı durumlarda sayaç incelemeye de alınabilir. Yani bu durum bazı incelemelerde uzayabilir de kısalabilir de. Abonenin şikayet konusu hakkında sonuç beklemesi için 30 günlük süreyi tamamlaması gerekir. Bu süre geçmesine rağmen bir cevap alınmamış ise Tedaş’a dilekçe numarasıyla beraber başvuru yapılabilir.

Tedaş’a Dilekçe Nasıl Geri Çekilir?

Tedaş’a gönderilen şikayet dilekçeleri müdürlüklerin eline ulaşmasından sonra inceleme süreci başlar. Bu süreçte dilekçe ile ilgili bir iptal durumu söz konusu olursa tekrar bir dilekçe yazmak gerekir. Yeni yazılan dilekçeye mutlaka ilk verilen dilekçenin numarası ve abonelik bilgileri eklenmelidir. Bu bilgiler doğrultusunda dilekçenin içeriğine iptal durumunu ve bu duruma neden olan olayları yazmak da fayda var.

Dilekçe verildikten sonra inceleme süreci başladığı için iptal durumu bazen geçersiz olabilir. Özellikle incelemenin sonuna gelindiği hallerde. Fakat inceleme henüz başlamamış ise bir iptal ya da dilekçeyi geri çekme yazısı sayesinde incelemeyi anında durdurabilirsiniz. Bunun için de yeni bir dilekçe yazmaya ihtiyacınız var.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar