Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Okul / ATA-AÖF Muafiyet Dilekçesi

ATA-AÖF Muafiyet Dilekçesi

/
213 Views

Erzurum’da yüksek öğrenim hizmeti veren Atatürk Üniversitesi’nin Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi, kayıtlı öğrencilerine uzaktan eğitim vermektedir. Bu fakülteye kayıtlı olan öğrenciler ders veya harç muafiyetinden yararlanabiliyorlar. Ders veya harç muafiyeti şartlarını karşılıyorsanız ata aöf muafiyet dilekçesi ile başvuruyorsunuz.

Ata AÖF Muafiyet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Çeşitli nedenlerden dolayı AÖF’e kayıtlı bazı öğrenciler ders ve/veya harç muafiyeti hakları bulunabilmektedir. Bu haklarını muafiyet dilekçesi ata aöf vererek kullanabiliyorlar. Dilekçe için okulun kendi hazırladığı matbu form bulunuyor. Okulun web sitesine girerek, formu indirip, dolduruyorsunuz.

Ders veya harç için muafiyet dilekçesi verecekseniz www.ataaof.edu.tr adresine giriş yapıyorsunuz. Sayfanın en altında “Dilekçeler ve Formlar” sekmesini tıklıyorsunuz. Burada okula sunulacak her türlü ata aöf muafiyet dilekçe örneği bulunuyor.

Ders için muafiyet istiyorsanız “Ders Muafiyet Talebi Dilekçesi” sekmesini tıkladığınızda, form bilgisayarınıza inecektir. Formu açtığınızda, ilgili yerleri dolduruyorsunuz. İlk bölümdeki kimlik, adres ve iletişim bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız gerekiyor.

İkinci bölümde; Türk Dili I, Türk Dili II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Yabancı Dil I, Yabancı Dil II ders seçenekleri bulunmaktadır. Hangi ders/derslerden muafiyet istiyorsanız yanındaki kutucuğu işaretliyorsunuz.

Üçüncü bölümde de muafiyet istediğiniz derslerle ilgili eğitim bilgilerinizi dolduruyorsunuz.  Bütün bilgileri doldurduktan sonra tarihi atmayı ve imzalamayı unutmayınız. Dilekçenin altında öğrenciler için bir uyarı bulunmaktadır. Buna göre öğrenimi devam eden öğrenciler dilekçeyle birlikte mutlaka onaylı transkript belgesi sunmak zorundadırlar. Mezun öğrenciler ise; sadece ata aöf mezun muafiyet dilekçesi ile başvurmaları yeterlidir. Bunun için de YÖKSİS’te kaydınızın olması gerekiyor.

Harç Muafiyeti için dilekçe verecekseniz, sitede iki farklı formda ata aöf harç muafiyet dilekçesi bulunuyor. Engelli öğrenciler ile gazi/gazi yakını öğrenciler başvurularını farklı dilekçelerle yapıyorlar. Bu nedenle hangi gruba giriyorsanız, dilekçeler sayfasından o dilekçeyi indirip, doldurmanız gerekiyor. Engelli olarak başvuracaksanız , en az %40 engelli olduğunuzu gösterir sağlık raporu ile TC kimlik fotokopisini dilekçenizle birlikte sunmanız gerekiyor.Ata AÖF Ders Muafiyet Dilekçesi Ne Zaman Verilir?

Ders muafiyetinden yararlanmak isteyen öğrenciler ata aöf muafiyet dilekçesi ne zaman verilir sorgusu içinde olabilirler. Ortak zorunlu derslerden muafiyet işlemleri her yarıyılın ikinci haftası sonuna kadar yapılmaktadır. Daha önce herhangi bir yüksek öğrenim kurumundan mezunsanız kayıt aşamasında dilekçenizi veriyorsunuz. Şayet kayıt işlemlerinden sonra mezun olduysanız ata aöf muafiyet dilekçesi son tarih olan bulunduğunuz yarı yılın ikinci hafta sonuna kadar başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

Ata AÖF Muafiyet Dilekçe Nasıl Gönderilir?

Fakülte, uzaktan eğitim verdiği için il dışında bulunan öğrenciler ata aöf muafiyet dilekçesi nereye gönderilecek araştırması içine girebiliyorlar. Dilekçenizi ve istenen belgeleri elden, posta veya kargo yoluyla gönderebilirsiniz. Bazı dilekçeler faksla gönderilebilmesine rağmen ata aöf engelli muafiyet dilekçesi ile atauni aöf muafiyet dilekçesi kabul edilmemektedir.

Posta veya kargoyla dilekçelerini göndermek isteyenler için ata aöf muafiyet dilekçe adresi ” Atatürk Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM”‘dur. Belgelerinizi postayla gönderecekseniz iadeli taahhütlü göndermeniz yararınıza olacaktır. Böylece belgenizin yerine ulaştığından emin olursunuz. Ayrıca öğrenci işleri ellerine ulaşan başvurular için dilekçe sahiplerini SMS ile bilgilendirmektedir.

Atatürk Üniversitesi’ne bağlı Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi’ne ders veya harç muafiyeti için başvurular dilekçe yoluyla yapılmaktadır. Muafiyet istekleri için fakültenin resmi sitesinde matbu formlar bulunmaktadır. Bu formlar ve istenen belgeler hazırlanıp, elden, posta veya kargoyla gönderilmesi gerekmektedir.

Bu yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız paylaş butonuna basarak çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru veya önerilerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar