Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Kategori: SGK

Devlet, vatandaşların sağlık ve sosyal güvencelerini tek çatı altında topladı. Emeklilik işlemleri, kıdem tazminatı, emeklilik ve ölüm aylıkları gibi işlemler için Sosyal Sigortalar Kurumu’na sgk dilekçesi yazarak yapmanız gerekiyor.

Devamını Göster


Dilekçe yazmak veya yazdırmak için kapı kapı gezmenize veya aracı kişiler aramanıza lüzum bulunmuyor. SGK işlemlerinizin ihtiyacınız olan bütün dilekçe örneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Kolayca ulaşabileceğiniz dilekçe örneklerinden ihtiyacınız olanını bilgisayarınıza indirip düzenleyebilirsiniz.

Dilekçenizi Nasıl Düzenleyeceksiniz?

İşlemlerinizin hızlı ve doğru şekilde yapılabilmesi için sgk dilekçesi önem arz ediyor.  Sadece SGK değil herhangi bir devlet kurumuyla bir işiniz olduğunda, yapılması gereken işlemi dilekçenizde açıkça ve doğru bir şekilde belirtmeniz çok önemlidir.

SGK’ da işlem alanı çok ve birimler çok geniş olduğu için sitemizde bulunan taslak dilekçe örnekleriyle ihtiyacınızı görebilirsiniz.
Örnek olarak askerlik veya öğrencilik yıllarınızı borçlanmak istiyorsunuz, bunun için sitemizde bulunan “Borçlanma Talep Dilekçesi”ni indirmeniz gerekiyor. Dosyayı word olarak indirip kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Çıktısını aldıktan sonra dilekçenizi imzalamayı unutmayın.

SGK Dilekçe Örnekleri Hangileridir?

Sitede sgk dilekçesi örnekleri kategorilere ayrılmıştır. Böylece aradığınızı kısa sürede bulabiliyorsunuz. Dilekçe örnekleri; çalışan, emekli işlemleri, emekli ve ölüm aylığı, kıdem tazminatı kategorilerine ayrılmıştır.

SGK Dilekçe Örnekleri
-Borçlanma talep ,
-Görev tazminatı,
-Bulgaristan hizmetlerini borçlanma talep,
-Kadro derecesi,
-Almanya sağlık talep,
-Sağlık Kurulu kararlarına itiraz
-Davalardan Feragat edildiğine dair,
-Yeşil pasaport çıkarma/yenileme işlemleri için,
-Emeklilik işlemlerinin başlatılmasına dair,
-Dul ve yetim aylığı talep,
-Emekli aylığını başka bankadan almak için ve daha birçok konuda dilekçe örneklerini sitemizde bulabilirsiniz.

SGK’na Verilecek Form Örnekleri

Sitemizde dilekçe örnekleriyle birlikte SGK’ya vermeniz gereken form örnekleri de bulunuyor. Sigortalılık muafiyet belgesi, sigortalı işe giriş/ayrılış bildirgesi, aylık fiili hizmet süresi zammı prim belgesi gibi formları indirip, düzenleyebilirsiniz.

Devamını Gizle

SGK Zor Durum Dilekçesi

Tarih 1 Temmuz 2019

SGK’ya bağlı işletmeler, ekonomik nedenlerden dolayı prim ödemelerinde sıkıntıya düşebiliyorlar. Primleri ödeyemedikleri zaman herhangi bir yaptırıma uğramamak için 6183 sayılı Kanunu’nun 48. maddesine göre tecil ve taksitlendirme…

Öğretmen Emeklilik Dilekçesi

Tarih 1 Temmuz 2019

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak çalışanlar emeklilik için istenen yaş ve fiili hizmeti tamamladıklarında emekliye ayrılabiliyorlar. Bunun için de çalıştıkları kuruma öğretmen emeklilik dilekçesi yazıyorlar. Emeklilik…

Fakirlik Dilekçesi

Tarih 21 Haziran 2019

Ülke genelinde maddi bakımdan zorluk yaşayan aileler için devlet sosyal olanak tanımaktadır. Devletin dar gelirli ailelere tanıdığı bu haklardan yararlanabilmek için fakirlik dilekçesi ile başvuruda bulunmak gerekir.…

Mobbing Dilekçesi

Tarih 21 Haziran 2019

Mobbing, kelime anlamı itibari ile bir iş yerinde çalışan kişilerin amirleri tarafından baskı altına alınması ve psikolojik olarak yıpratılmaları anlamına geliyor. Çalışanlara uygulanan mobbing uygulamaları bir suç…

Bağkur İptal Dilekçesi

Tarih 29 Nisan 2019

Kendi işini yapan kişilerin SGK ve sağlık hizmetlerinden yararlanması için BAĞKUR işlemlerini yaptırmaları gerekiyor. Fakat iş yeri kapatma gibi herhangi bir sebep ile kendi işini yapmaktan vazgeçen…

Emeklilik Dilekçesi

Tarih 26 Nisan 2019

Emeklilikten yararlanmak isteyen çalışanların merak ettikleri konuların başında emeklilik dilekçesi ile ilgili detaylar geliyor. Sigortalı çalışanın emekliye ayrılarak maaşını alabilmesini ifade eden dilekçe, işlemlerin başlatılabilmesi için önem…