Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Dava / Bimer Şikayet Dilekçesi

Bimer Şikayet Dilekçesi

/
2088 Views

Vatandaş ile devlet arasındaki iletişimi aktif bir şekilde kurmak isteyen vatandaşlar, dilekçe yazabilmektedir. Vatandaşlardan tarafından yazılan bimer şikayet dilekçesi yetkililer tarafından incelenmekte ve geri dönüş yapılmaktadır. Hızlı bir şekilde incelenen ve geri dönüş yapılan dilekçeler, vatandaşların işlerinin görülmesi konusunda baya yardımcı olmaktadır. Son teknolojik gelişmeler ile donatılan BİMER, dilekçeleri dikkatle incelenmektedir.

Bimer Şikayet Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Bimer Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Vatandaşlara tanınan dilekçe hakkı sayesinde BİMER ile vatandaş kesintisiz bir iletişim kurabilmektedir. Yazılan bimer şikayet dilekçesinde gereksiz ayrıntılara yer verilmemeli ve şikayet açık bir şekilde ifade edilmelidir. Anlaşılır bir şekilde yazılan bimer şikayet dilekçesi daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. Dilekçe yazarken imla kurallarına dikkat edilmeli ve yazım hatalarına kesinlikle yer verilmemelidir.

Bimer şikayet dilekçesinde muhakkak bir şikayet yer almalıdır ve özenli bir şekilde şikayet anlatılmalıdır. Ülkenin dört bir yanından bimer şikayet dilekçesi yazmak mümkündür. Bimer kurumuna iletilen dilekçeler, gerekli incelemelerden sonra çözüme kavuşturulmaktadır. Bimer yetkilileri, şikayet konusunda yapılabilecekleri kararlaştırır ve dilekçeyi yazan kişiye dönüt verir.

Bimer Şikayet Dilekçesi Nereye Gönderilir?

Ad soyad, T.C kimlik numarası, adres ve telefon bilgilerine dilekçede yer veren vatandaşlar, dilekçelerini şahsen gönderebilmektedir. Genellikle vatandaşlar şikayet dilekçelerini internet aracılığı ile göndermeyi tercih etmektedir. Vatandaş ile açık tutulan iletişim kanalı, birçok problemin çözülmesini sağlamaktadır. Dilekçeler hafta sonu hariç, haftanın her günü gönderilebilmektedir. 

Birinci ağızdan yazılan şikayet dilekçeleri, her gün binlerce vatandaşın hizmet almasını sağlamaktadır. Seçim zamanı dışında halkın şikayetlerini belirtebilmesi, vatandaş için önemli bir adımdır. Her türlü şikayet gönderilebilmekle birlikte önemli olan şikayet dilekçesini kurallara uygun bir şekilde yazmaktır. Dilekçenin durumu, BİMER’in internet adresine T.C kimlik numarası ile giriş yaparak sorgulanabilmektedir. Şikayetlerini dile getirmek isteyen vatandaşlar için BİMER şikayet dilekçesi büyük önem arz etmektedir.

Ne Zaman Sonuçlanır?

Bimer şikayet dilekçeleri yetkililer tarafından en ince ayrıntısına kadar incelenmekte ve sorunlara çözüm üretilmeye çalışılmaktadır. Bimer’e gelen şikayetler toplanır ve bir konu ile ilgili ne kadar fazla şikayet dilekçesi birikmişse, o konuya o kadar hızlı çözüm üretilir. Tüm şikayetlerini kolaylıkla dilekçede belirten vatandaşlar, çözüm sürecini sabırsızlıkla beklemektedir.

15 iş günü içerisinde yazılan bütün dilekçelere geri dönüş yapılır ve vatandaşlar dilekçelerinin sonuçlarını en geç 15 gün içerisinde öğrenebilmektedir. Dilekçe sahiplerineyse en geç 30 gün içerisinde gerekçelerinin belirtildiği bir cevap yazılmaktadır. Vatandaşların sorunları ve şikayetleri ile yakından ilgilenmek için oluşturulan Bimer, büyük ilgi görmektedir. 

Nasıl İptal Edilir?

Bimer’e yazdığı şikayet dilekçesini iptal etmek isteyenler, Bimer’e bizzat başvuru yapmalıdır. Telefon ile ulaşmak mümkün olduğu gibi bunu yeni bir dilekçe yazarak da telafi etmek mümkündür. Telefon ile ulaşarak yazdığı dilekçeyi iptal etmek isteyenler, yetkili personele gerekli açıklamayı yapmalı ve dilekçenin iptalini istemelidir.

İnternetin aktif olarak kullanıldığı günümüz dünyasında, şikayet dilekçesini iptal etmek eskisi gibi zor olmamakta ve kısa sürede işlem tamamlanmaktadır. Hızlı bir şekilde dilekçesini iptal eden vatandaşlar, fikirleri değiştikleri takdirde yine aynı konu üzerinden dilekçe yazabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, Bimer’e şikayet dilekçesi yazarak şikayetçi olduğu konuları anlatabilmektedir. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar