Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Okul / Devamsızlık Dilekçesi 2019

Devamsızlık Dilekçesi 2019

/
2386 Views

2019 yılındaki güncel devamsızlık süreleri, ilk ve orta dereceli okullarda 45 gündür. Bu sürenin 10 gününde öğrenci normal devamsızlık hakkını kullanabilirken, geriye kalan 35 gün için mazeret belirtmek durumundadır. Öğrencinin mazeretin veli tarafından devamsızlık dilekçesi 2019 hazırlanmalıdır. Dilekçenin verilmediği bu süre devamsızlıklarında, öğrenci sınıf tekrarı yapacaktır. Yine belirtilen sürelerin üzerinde olan devamsızlıklarda dilekçe verilememektedir. 

Devamsızlık Dilekçesi 2019 Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Devamsızlık Dilekçesi 2019 Nasıl Yazılır?

Öğrencinin velisi tarafından hazırlanan 2019 dilekçesinde, çeşitli bilgilere mutlaka yer verilmelidir. Öğrencinin okulu, numarası, adı-soyadı mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca dilekçeyi hazırlayan taraf olan velinin kendi adı, soyadı ve imzası dilekçede yer almalıdır. Dilekçede bu zorunlu alanlar tamamlandıktan sonra, dilekçenin neden yazıldığı, öğrencinin mazeretinin ne olduğu hakkında kısa ve anlaşılır açıklama yapılmalıdır.

Veli, kendi adres ve telefonunu yazdıktan sonra tarihi atarak dilekçeyi tamamlar. Dilekçede açıklama kısmının hemen altında, öğrencinin yaptığı devamsızlığın izin olarak sayılması konusunda talep eklenebilir. Yine öğrencinin devamsızlığı bir daha tekrarlamayacağı konusunda bilgi verilebilir. Her noktası eksiksiz hazırlandıktan sonra, 2019 devamsızlık dilekçesi tamamlanmış olur. 

Devamsızlık Dilekçesi 2019 Nereye Verilir?

Eksiksiz bir biçimde tamamlanmış olan dilekçeler, okulun belirlediği dilekçe kutusuna veya idareye teslim edilmelidir. Okul idaresine verilecek olan dilekçelerin veliler tarafından teslim edilmesi, gerekecektir. Dilekçenin teslim edilmesi E-Okul üzerinden de yapılabilir. Dilekçe kabul görüldükten sonra velilere bilgilendirme yapılır. Ayıca veliler, E-Okul sistemine giriş yapıp, devamsızlık durumunu kontrol edebilirler.

Dilekçeyle birlikte, evrakların da okul idaresine teslim edilmesi gerektiğinden, bu adım atlanmamalıdır. Belirtilen evraklar, dilekçenin kabul görmesine yardımcı olacaktır. Dilekçenin öğrenci tarafından devamsızlık yapılmasından 5 gün içerisinde teslim edilmesi gereklidir. Bu süreler dışında dilekçe teslimleri kabul edilmeyebilir. 

Ne Zaman Sonuçlanır?

Devamsızlık dilekçesinin sonuçlanma süresi, okulun yoğunluğuna bağlı olarak 15 gün sürelidir. Okulun yoğun olmadığı dönemlerde bu süre 5-10 gün arasına düşebilir. Belirtilen bu süre dilekçe hazırlanıp okul idaresine teslim edildikten itibaren başlar. Dilekçe kabul edilip işleme alındığında, devamsızlıkların silinip silinmediğini, E-Okul sistemi üzerinden kolayca kontrol edebilirsiniz. Sonuç olumlu olduğunda öğrencinin velisiyle iletişim kurulacaktır.

Dilekçenin kabul görülebilmesi için belirtilen kurallar çerçevesinde yazılması, mazeret için gerekli belgelerin eksiksiz olması gereklidir. Bu şartları yerine getiren velilerin öğrencileri devamsızlık sorunlarını aşabilirler. Ancak yapılan devamsızlığın tekrarlanması halinde, okulun diğer dilekçeleri kabul etmemesi olasılığı vardır. Veliler bu konuda dikkatli olmak durumundadırlar. 

Nasıl İptal Edilebilir?

Bütün dilekçe iptal taleplerinde olduğu gibi devamsızlık dilekçesinin geri çekilebilmesi için işlem yapılmamış olması gerekecektir. Geri çekme olarak isimlendirilen iptal dilekçesinin aynı şekilde veli tarafından hazırlanarak idareye teslim edilmesi gerekecektir. Hazırlanacak olan iptal dilekçesinin nedeni mutlaka yazılmalıdır. İptal/geri çekme dilekçelerinin kabul edilme şartı, devamsızlık dilekçesinin işleme alınıp alınmamasıyla alakalıdır.

Daha önce verilmiş olan devamsızlık dilekçesi, okul idaresi tarafından işleme alınarak E-Okul bilgilerine girilmişse, yazılan iptal dilekçesi işe yaramayacaktır. Bu sebeple iptal dilekçesi yazılmadan önce E-Okul sisteminden devamsızlık durumunun kaldırılıp kaldırılmadığı kontrol edilmelidir. Devamsızlık hala duruyorsa, devamsızlık dilekçesinin iptal edilmesi için geri çekme dilekçesi idareye verilebilir. Ancak sistemde devamsızlıklar bulunmuyorsa, iptal dilekçesi verilse bile işleme alınamayacaktır. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar