Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / ADSL İptal Dilekçesi

ADSL İptal Dilekçesi

/
4129 Views

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir aktarım teknolojisi olan ADSL, klasik modemlere göre çok daha hızlı bir internet bağlantısıdır. Açılımı Asimetrik Sayısal Abone Hattı ((Asymmetric Digital Subscriber Line) olup, İngilizce kelimelerinin baş harflerinden oluşur. İptal işlemleri içinde ADSL iptal dilekçesi verilmesi gerekir.

ADSL internet teknolojisi ile internet bağlantısı ev ve işyerlerinde kullanılmakta olup aynı telefon hattı üzerinden güvenli bir internet erişimi sağlar. Abonelik başlatıldığında 24 saat içinde modem kurulumu yapılır. Abonelik iptalinde ise adsl iptal dilekçesi hazırlanır.

ADSL İptal Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Adsl İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır / Doldurulur?

Adsl iptal dilekçesi, hangi tarife ile adsl aboneliği yaptırıldı ise o firmaya hitaben başlar. Abonelik fesih işlemi olan adsl iptalinde müşteri hizmetlerini aramak yeterli değildir. Firma aboneden mutlaka adsl iptal dilekçesi hazırlayıp göndermesini ister. Türk Telekom adsl iptali için aboneden aynı zamanda iptal talep formu da doldurmasını istemektedir. Dilekçe Türk Telekom Müdürlüğü’ne diye başlar.

“Adıma kayıtlı  …. telefon numarası ile açılan adsl hattımın iptal edilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim” diye devam eder. Ad, soy ad, telefon/abone no, gsm, e-posta bilgileri yazılır. Son olarak dilekçe abone tarafından imzalanır. Aboneliğin kişi veya kurumsal bir abonelik olduğu dilekçede mutlaka belirtilmelidir.

Adsl İptal Dilekçesi Nereye Verilir / Nereye Gönderilir?

Adsl iptal dilekçesi hangi tarife yani firma üzerine ise o firmaya fax geçilir veya şubeye gidip dilekçe elden teslim edilir. Öncelikle en yakın bayiye giderek taahhüt süresinin bitmesine ne kadar kaldığı öğrenilmelidir. Taahhütü bitmeyen internet iptal ettirilirse borç fazla çıkabilir. Müşteri hizmetlerini arayarak aboneliği sonlandırabilirsiniz. Fakat kesin sonlandırma için ıslak imzalı dilekçe zorunludur. Aksi taktirde 10 gün sonra adsl aboneliği tekrar faturalanmaya başlar. 

Kurumsal şirketler yetkili kimlik fotokopisini, yetkili imza sirküsünü ve yetkilinin kaşeli imzalı iptal dilekçesini vererek adsl aboneliğini iptal ettirebilir. Belgelerden bir veya birkaçının eksik olması durumunda adsl aboneliği sonlandırılmaz. 

Ne Zaman Sonuçlanır?

İptal dilekçesi şubeye verildikten sonra 1 hafta içinde abonelik sonlandırılır. Aboneliğin sonlandırılması için ıslak imzalı adsl iptal dilekçesi sorunludur. Müşteri hizmetleri artık aboneliği kapatmıyor. Müşteri hizmetlerini arayarak abonelik iptal talebi iletmek yeterli olmuyor. Verilen iptal dilekçesi ile 1 hafta içinde abonelik sonlandırılıyor. Aksi taktirde adsl aboneliği devam ettiğinden fatura gelmeye devam ediyor.

Nasıl Geri Çekilir / İptal Edilir?

Adsl iptalinden vazgeçip aboneliğin devam etmesini isteyenler dilekçeyi verdikleri şubeye gidip aboneliğini devam ettirmek istediklerini belirtmelidir. Müşteri hizmetlerini arayarak da abonelik iptalinden vazgeçtiğinizi ve aboneliğinizi devam ettirmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Sizden bu durumda yeni taahhüt istenebilir. Yeni bir taahhüt vererek aboneliğinizi taahhüt süresince devam ettirebilirsiniz. 

Adsl abonelik iptalinde modem teslimi yapılıyor. Yetkili kişi modemi alıyor ve modem numaraları sistem üzerinden gönderilerek adsl aboneliği iptal ettiriliyor. Kapatırken herhangi bir kapatma ücreti ödenmiyor. Sadece varsa son ayın kullanım faturası ödeniyor. Modem teslim edilmezse fatura ile birlikte modem ücreti de talep ediliyor. Abone ödenmemiş faturası yanında modem için de ücret ödedikten sonra adsl aboneliğini sonlandırabiliyor. 

Adsl abonelik iptalinde süreç tarifeye göre değişse de genelde aynı aşamalardan geçerek adsl aboneliği iptal ettiriliyor.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar