Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Kurumsal / Kosgeb İptal Dilekçesi

Kosgeb İptal Dilekçesi

/
5570 Views

Girişimci ve yatırımcılar için umut olan Kosgeb devlet destekli teşvik sistemi olarak biliyor. Yeni bir iş fikri olan ve buna bağlı olarak yeni bir iş yeri kurmak isteyen kişiler, Girişimci destek imkanlarından yararlanmak için başvuru yapabiliyorlar. Ancak yapılan başvurular sonrasında bu başvurudan vazgeçen kişilerin kosgeb iptal dilekçesi yazarak taleplerinin iptal edilmesi sağlanıyor. Bu dilekçesinin anlaşılır ve usulüne uygun bir şekilde yazılması ile iptal işlemleri resmi makamlarca değerlendiriliyor.

Kosgeb İptal Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Kosgeb İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır / Doldurulur?

Bu kuruma yapılacak olan her başvuru dilekçe ile yapılıyor. Dilekçeler de resmi yazışma kurallarına ve usullerine göre yerine getirilmesi gerekiyor. Bunun için kosgeb iptal dilekçesi için öncelikle sayfanın sağ üst köşesine ilgili talep tarihi yazılır. Sayfanın orta kısmına ise ilgili destek kuruluşunun ismi yazılır. Bu isim yazılırken cümlenin sonunda mutlaka ” müdürlüğüne” ibaresinin olmasına dikkat edilmelidir. Başlık kısmının alt kısmına konu bölümünde iptal talebi yazılarak açıklama kısmına da destek başvurusundan neden vazgeçildiğini anlatan bir metin ile dilekçenin açıklama kısmı bitirilir. Sayfanın en sonuna da başvuru sahibinin adı soyadı ve imzası bulunmalıdır. Dilekçe üzerinde başvuru sahibinin adı soyadı ve kimlik numarası ile birlikte adres bilgilerinin de yer alması gerekiyor. 

Kosgeb İptal Dilekçesi Nereye Verilir /Nereye Gönderilir?

Destek başvurusu yapan kişilerin, bu taleplerinden vazgeçmeleri durumunda hangi girişimci destek Müdürlüğüne talepte bulunmuşlar ise aynı müdürlüğe yapılan başvurunun iptali için de başvuru yapabiliyorlar. Başvuru yapılan kosgeb müdürlüğü haricinde  başka bir kosgeb müdürlüğüne yapılan kosgeb iptal dilekçesi başvurusu kabul edilmiyor. Bu nedenle girişimci başvurusu yapan kişiler hangi yetkili müdürlüğe başvuru yapmışlar ise iptal taleplerini de aynı müdürlükten talep etmek zorundalar. Girişimci iptal dilekçeleri kosgeb müdürlüklerine elden teslim edilebildiği gibi aynı zamanda faks yolu ile de iletilebiliyor. Ancak dilekçe üzerinde yazılı olan ibarelerin okunaklı olmasına dikkat edilmeli. Eğer ki dilekçe usulüne uygun bir şekilde yazılmamış ise kosgeb müdürlükleri tarafından iptal dilekçeleri işleme alınmıyor. 

Ne Zaman Sonuçlanır?

Girişimci destek başvurusu yapan ancak bu başvurudan vazgeçen kişilerin girişimci iptal dilekçelerini yetkili makamlara göndermeleri durumunda yetkili makamlar girişimci iptal dilekçelerini en kısa süre içerisinde değerlendirerek neticeyi ilgili kişiye bildiriyorlar. Ancak girişimci destek müdürlüklerinin yoğunluğuna göre iptal dilekçelerinin sonuçlanma süresi de değişiyor. Ancak ortalama olarak 1 hafta içerisinde girşimci iptal dilekçeleri değerlendirilerek neticelendiriliyor. Ancak iptal dilekçeleri usulüne uygun bir şekilde yazılmamış ise girişimci destek müdürlüğü talebin reddine karar veriyor ve yeni bir dilekçe yazılması durumunda iptal dilekçesinin işleme konulacağını ilgili kişilere bildiriyor. 

Nasıl Geri Çekilir / İptal Edilir?

Girişimci destek başvurusu yapan ancak bu başvurudan vazgeçen bunun üzerine girişimci iptal dilekçesi yazan kişilerin, girişimci imkanlarından yararlanmaya devam etmek istemesi durumunda destek müdürlüğüne ikinci bir dilekçe  yazmaları gerekiyor. Yazılan bu dilekçede girişimci iptal dilekçesinin işleme alınmamasını ve iptal edilmesini talep edebiliyorlar. Eğer ki kosgeb tarafından nihai bir karar verilmemiş ise iptalin iptal dilekçesi işleme alınarak kişilerin girişimci başvuruları kaldığı yerden devam ediyor. Ancak nihai bir karar verilmiş ise kişilerin yeniden girişimci başvuru işlemleri yapmaları gerekiyor. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar