Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Tanıtım / Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz

/
2502 Views

Araç alımında ortaya çıkabilecek tüm giderlerin hesaplanması gerekiyor. Vergiler, sigortalar, devir işlemleri gibi birçok masrafın kalem kalem hesaplanması gerek. Bu noktada hiçbir gider atlanmamalıdır. Alınmak istenen aracın yaşı, markası ve modeli bu masrafları değiştirir. Söz gelimi; bazı araçların yaşından ya da modelinden dolayı masrafları çok daha fazla olabilir. Bu nedenle, bu ayrıntıların dikkatli bir şekilde ele alınması gerekir. Böylece bütçe belirlenir ve bütçeye uygun adımlar atılabilir. Aksi halde; bütçe aşılır ve yanlış kararlar alınabilir.

 Araç Seçimi

 Araç modelleri arasından ihtiyaca yönelik modelin seçilmesi gerekir. Örneğin; kalabalık aileler için seçilecek araçla iki kişilik aileler için seçilecek araç farklıdır. Bunun dışında araba güvenli mi olmalı, düz vites mi olmalı gibi detaylar da düşünülmelidir. Alınmak istenen araçla tatile mi gidilecek yoksa piknik için yola mı çıkılacak gibi detaylar da ele alınmalıdır.

 Araç Hakkında Araştırmalar

 Alınacak araç hakkında internet üzerinden sağlam bir araştırma yapılması gerekir. Söz gelimi; aracın piyasa değeri, aracı kullananların yorumları gibi pek çok bilgi edinilmesi yarar sağlar. Araç satın alınmadan önce araç hakkındaki bilgilere hakim olmak önemli.

 Oto Ekspertiz Ne Demek?

 Oto ekspertiz genel tanımı ile ustaların teknik cihazlar ve ekipmanlar yardımıyla araçları detaylı bir incelemeden geçirerek araçlar hakkında görüş bildirmesi demektir. eskişehir oto ekspertiz görevleri konusunda oldukça hassastır.

 Aracın dış görünüşünde her hangi bir kusuru ya da eksiği olup olmadığına bakmak

 Beyan edilenlerin dışında aracın bir hasarı olup olmadığını tespit etmek

 Aracın belirtilen özelliklerde olup olmadığına bakmak

 Araç kaza yapmışsa hasarın maddi boyutunun ne kadar olduğunu hesaplamak

 Aracın geçmişte bir kazası olup olmadığını tespit etmek

 Aracın değişen bir parçası olup olmadığına bakmak.

 Ekspertiz görevi ağır bir sorumluluk anlamına gelir. Ekspertiz işini dikkatli ve özenli bir şekilde yapmalıdır. Her ayrıntı ayrı bir öneme sahiptir. Tüm bunlar yapıldıktan sonra detaylı bir rapor hazırlanır ve müşteriye teslim edilir. Müşteri bu raporu inceledikten sonra araç hakkındaki kararını verir. Bu nedenle oto ekspertiz görevini tam olarak yerine getirmelidir. eskişehir araç ekspertiz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir.

 Oto ekspertiz bu görevlerinin yanı sıra; taraflar arasında ortaya çıkan anlaşmazlıkların çözülmesine de katkı sağlar. Oto ekspertiz araç alımlarında yaptığı görevlerle hem alıcılara hem de satıcılara yardım sağlamaktadır. eskişehir ekspertiz uzman yaklaşımı ile müşterilerine kaliteli hizmetler sunmaktadır. Aynı zamanda tse belgeli eskişehir oto ekspertiz alanında profesyonel olup müşterilerine her konuda rehberlik etmektedir.

 Gerekli Kontrolleri Yapmak

 Kontrolleri yapmak için aracı görmek gerekir. Aracı yakından görmek ve incelemek olası çizikler ya da paslanmalar gibi kusurların görülmesi açısından önemli. Bunun yanı sıra şasi ve motor numaralarının da alınması ve bu numaralar ile gereken kontrollerin yapılması gerekir.

 Ekspertiz Ücretleri

 Ekspertiz ücretleri, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Her takvim yılının başında TÜİK’in açıkladığı üretici fiyat endeksinde olan artış oranında arttırılmaktadır. Elbette, açıklanan bu ücretler içinde ulaşım, konaklama ve olabilecek diğer giderler yer almaz. Dolayısıyla ekspertiz ücretleri içinde bu giderlerin de olduğu unutulmamalıdır. eskişehir oto ekspertiz her konuda olduğu gibi ücret konusunda da müşterilerine çeşitli olanaklar sunmaktadır.

 Araç Ekspertiz Neden Gerekli?

 Araç alımlarında kişi, ne kadar bilgiye sahip olursa olsun işin uzmanı kadar bilgi sahibi olamaz. Gözden kaçırdığı detaylar bir yana önemli hususlar konusunda atladığı noktalar olur. Başlangıçta bu konular önemsiz gibi gözükebilir. Ancak; bu hususlar alıcılar için mağduriyet anlamına gelir. eskişehir araç ekspertiz bu gibi sorunları ortadan kaldırır. Bu durumu bir örnekle açıklamak yerinde olacaktır.

 Alıcı bir otomobili alırken eğer aracın değişmiş olan bir parçasını fark etmeyebilir ya da aracın daha önce yapmış olduğu kazadan aldığı hasarı göremeyebilir. Böyle durumlarda ilerleyen zaman içinde bu değişmiş parçalar ve araçtaki hasarlar alıcılara ekstra masraf yükler. Bu da alıcıyı mağdur eder. Ancak; tse belgeli eskişehir oto ekspertiz bu gibi mağduriyetlerin önüne geçer. Ekspertiz işinin sorumluluğunu bilen eskişehir oto ekspertiz tüm detayları raporlar halinde müşteriye sunar. Müşteri alacağı araç hakkında her detayı öğrenmiş olur.

 En Çok Talep Alan Araç Modelleri

 Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, Ford Focus, Hyundai i20 Troy, Wolkswagen Passat,Mercedes G-Class, Mazda 3 gibi modeller sayılabilir. Bu modellerin çoğu sadece Türkiye’de değil dünyada da en çok talep gören markalardır. Elbette, araç markaları ve modellerin tercihi kişilerin zevk ve isteklerine göre değişebilir. İhtiyaçlara göre de talep edilen araba modeli değişkenlik göstermektedir. Ancak; piyasadaki taleplere bakıldığında sayılan bu modellerin listelerin başında olduğu görülüyor.

 2.El Araç Piyasası

 Son derece geniş bir piyasadır. Bu piyasadan araç alımı yapmak isteyenlerin de eskişehir ekspertiz hizmetlerine ihtiyacı olacaktır. Her model ve markadan araç bulmanın mümkün olduğu ikinci el araç piyasası neredeyse her an hareketliliğini korumaktadır.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar