Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Yaz Kuran Kursu Kayıt Dilekçesi

Yaz Kuran Kursu Kayıt Dilekçesi

/
3343 Views

17 Haziran 2019 itibariyle yaz kuran kursları açılmaktadır ve yaz kuran kursu kayıt dilekçesi sunulması gerekmektedir. Camilerde ve Kuran kursu merkezlerinde verilecek olan derslere binlerce öğrenci katılım sağmaktadır. Kontenjanların sınırlı olması sebebiyle kurs kayıtları için önceden başvuruda bulunmak gerekmektedir.

Önceden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmakta ve öğrenci için alan oluşturulmaktadır. Kurslarda verilen eğitimler ücretsiz olmakla birlikte yaz kuran kursu kayıt dilekçesi ile başvurmak zorunludur. 

Yaz Kuran Kursu Kayıt Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Yaz Kuran Kursu Kayıt Dilekçesi Nasıl Yazılır / Doldurulur?

Kayıt dilekçesini doldurup kimlik fotokopisi ile başvuruda bulunmak yaz kursu almak için yeterli adımlardır. Dilekçeyi kuran ve dini eğitim almak isteyen tüm öğrenciler doldurabilmektedir. Dilekçe öğrencinin velisi ya da varisi tarafından doldurulmalıdır. Dilekçeyi doldururken ilk başta kayıt yaptırmak istenilen kursun adı tam ve doğru olarak belirtilmelidir. 

Kursun adresi açıkça yazılmalıdır. Sonraki basamak başvuran kişi hakkındadır. Başvuruda bulunanın adı, soyadı, anne baba bilgiler doğru şekilde doldurulmalıdır. Ayrıca iletişim numarası belirtilmek zorundadır. 

Dilekçede bilgi içeren basamakları tamamladıktan sonra talebi açıkça belirtmek gerekmektedir. Son aşamada tarih ve imza atılarak dilekçe ilgili kurumlara teslim edilebilir. Herhangi bir problem yaşandığı taktirde belgenin teslime dildiği kurum ile irtibata geçilmelidir. 

Nereye Verilir/ Nereye Gönderilir? 

Okulların kapanıp yaz aylarının gelmesiyle birlikte öğrenciler yararlı etkinliklere dahil olmaktadır. Yaz ayını dolu dolu geçirmek adına müftülükler tarafından açılan yaz kuran kursları, dilekçe ile öğrenci kabul etmektedir. Dilekçe ile birlikte kimlik fotokopisi de götürülmelidir. Kimlik fotokopisi kayıt işlemleri sırasında gereklilik taşımaktadır. 

Öğrenci, yaz kuran kursu kayıt dilekçesi ile ilgili kuruma başvuruda bulunmak zorundadır. Dilekçenin verildiği kurum, il müftülüğü ya da imam hatip müdürlüğüdür, Kendisine en yakın olan kurumlardan birine dilekçeyi vererek kayıt işlemlerini başlatmak mümkündür. Müftülüğe iletilen dilekçe 7 iş günü gibi kısa sürede işleme koyulmaktadır. 

Ne Zaman Sonuçlanır? 

Yaz Kuran kursları kayıt için doldurulan dilekçe müftülüğe teslim edilmektedir. Bazı durumlarda ilgili kursa teslim edilir. İlgili kurs en geç 2 iş günü içinde dilekçeyi üst kurumlara teslim eder. Üst kuruma teslim edilen dilekçe en geç 1 hafta içinde onaydan geçmektedir. 

Dilekçenin reddedilme durumu adresle bağlantılı olarak gerçekleşebilir. Uzak bir adresten gelerek kurs almak isteyen öğrenciler olabilir. Böyle br durumda ilgili kurs adresine yakın olan öğrencilere öncelik vermektedir. 

Dilekçe sonuçlandıktan sonra başvuran kişiye iletişim kanalları yoluyla haber verilmektedir. Başvuranın onayı ile kayıt işlemleri anında gerçekleştirilmektedir. Onayı müftülükten gelen dilekçeler hakkında başvurulan kurum bilgilendirilir. 

Nasıl Geri Çekilir/ İptal Edilir? 

Yaz döneminde Kuran öğrenmek ve dini eğitim almak amacıyla iletilen yaz kuran kursu kayıt dilekçesi bazı durumlarda geri çekilebilir. Başvuran kişinin adres değişikliği, hastalık, ameliyat gibi durumları meydana geldiği taktirde dilekçe geri çekilebilir. Dilekçenin geri çekilmesinin mümkün olmadığı durumlarda ise iptali mümkündür. 

Dilekçe ilgili kuruma iletildikten sonra en geç 7 iş günü içinde işleme konulmaktadır. Dilekçeyi geri çekmek amacıyla başvuruda bulunan kişinin tekrar ilgili kuruma başvurması gerekmektedir. İşleme konulmayan dilekçeler anında geri çekilebilir. Ancak dilekçe işleme konuldu ve incelemeye alındıysa iptali için yeni bir dilekçe yazmak zorunludur. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar