Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Bes İptal Dilekçesi Avivasa

Bes İptal Dilekçesi Avivasa

/
3216 Views

Avivasa ile Bireysel Emeklilik (BES) sözleşmesi yapmış olabilirsiniz. Herhangi bir nedenden dolayı sözleşmenizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Fakat iptal etmeden önce; BES sözleşmelerinde bir kısmı peşin bir kısmı da ertelenmiş olarak tahsil edilen giriş aidatı uygulamasını hatırlamalısınız. İlk 5 yıl içerisinde sözleşmenizi iptal etmeniz durumunda sözleşmenize göre kesintiler yapılıyor. Aidatı ödemeyi göze alıyorsanız bes iptal dilekçesi avivasa formunu doldurup, sözleşmenizi iptal ettirebilirsiniz.

Bes İptal Dilekçesi Avivasa Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Avivasa Bes İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır/Doldurulur?

Avivasa’nın resmi sitesinde “Ayrılma Talep Formu” bulunuyor. Bu formu indirip, doldurabilirsiniz. Fakat sayfa renkli olduğu için yazıcıdan çıkartırken koyu çıktığı için gönderirken sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle sayfayı worde çevirip bes iptal dilekçesi avivasa haline getirebilirsiniz.

Formda; TC kimlik numaranızı, telefon numaranızı, bireysel emeklilik sözleşme numaranızı ve ödemenin yapılacağı banka hesap bilgilerinizi yazıyorsunuz. Bankanızın ve şubenizin adını, hesap veya IBAN numaranızı eksiksiz olarak yazmayı unutmayın. Formda matbu olarak iptal nedenleri sıralanmıştır. Size uygun olanı/olanları işaretleyebilirsiniz.

Formda bilgilerinizi girdikten sonraki metni tam olarak dilekçenize aktarın. “bilgiler doğrultusunda ayrılma işleminin yapılmasını talep ediyorum. Bu süreçte fondaki oluşacak değişiklikleri biliyorum.” Cümlesini mutlaka yazın. Formun/dilekçenin altına tarih, ad-soyadınız ve imzanı atmayı unutmayın.

Avivasa Bes İptal Dilekçesi Nereye Verilir/Gönderilir?

Doldurduğunuz/yazdığınız bes iptal dilekçesi avivasa formunu/dilekçesini (0216 634 38 88) faks numarasına fakslıyorsunuz. Formu/dilekçeyi fakslarken arkalı –önlü kimlik fotokopinizi de fakslamayı unutmayın. Formu ve kimlik fotokopinizi faksladıktan sonra (444 11 11 ) müşteri hizmetlerini arayıp, iptal işlemini başlatmalarını talep ediyorsunuz.

Bazı durumlarda müşteri temsilcisi sizden formun ve kimliğinizin fotokopisini çekip whatsapp üzerinden atmanızı da isteyebilir. Formdaki ve kimlikteki bilgilerin net okunamadığı durumlarda bu yöntemi seçebiliyorlar. Böyle bir talep gelirse net ve okunaklı bir şekilde formun ve kimliğinizin fotoğrafını çekip, whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz. Gönderdikten sonra tekrar müşteri hizmetlerini arayıp, işleme koyup koymadıklarını teyit ettirmelisiniz.

Ne Zaman Sonuçlanır?

Formu fakslayıp, müşteri hizmetlerinden teyit ettirdikten sonra 24 saat içinde müşteri hizmetleri tarafından aranıyorsunuz. İptal nedeninizi sizden duymak ve sizi bu fikrinizden vazgeçirmek için personel konuşmalar yapıyor. İkna konuşmalarına rağmen fikrinizden vazgeçmezseniz 7 iş günü içinde ayrılma işleminiz sonuçlandırılıyor.

7 iş gününe hafta sonları ve tatiller dâhil değildir. Bu günleri hesaba katarak yedi iş gününü hesaplamalısınız. Böyle durumlarda ayrılma süreciniz birkaç gün uzayabiliyor. Gönderdiğiniz bilgilerin doğruluğu, okunaklığı ve tam olması da iptal sürecini etkiliyor. Çünkü bilgilerinizi faksladığınız için bazen fakslar okunaklı çıkmıyor veya ilgili birime ulaşmıyor. Bu nedenle yeniden fakslamak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu da iptal sürecinin uzamasına yol açıyor.

Nasıl Geri Çekilir/İptal Edilir?

Dilekçenizi faksladıktan sonra ayrılma fikrinizden vazgeçebilirsiniz. Bu durumda (444 11 11) numaralı müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Göndermiş olduğunuz “Ayrılma Talep Formu”nun işleme konulmamasını, talebinizden vazgeçtiğinizi söylüyorsunuz. Avivasa ile yaptığınız bütün görüşmeler kayıt altına alındığı için sözünüz belge yerine geçiyor. Bu nedenle tekrardan herhangi bir belge veya dilekçe göndermeniz gerekmiyor.

Dilekçeniz müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra 24 saat içinde yetkili bir personel sizi arayarak, ayrılma isteğinizden vazgeçirmeye çalışıyor.  Konuşmalarından ve verdiği bilgilerden tatmin olup, ayrılma talebinizden vazgeçebilirsiniz.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar