Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Kurumsal / Geçici Görevlendirme Dilekçesi

Geçici Görevlendirme Dilekçesi

/
1263 Views

Çalışma hayatında, ihtiyaç duyulan durumlarda işveren,  personelini geçici görevlendirme dilekçesi ile başka bir yerde veya birimde görevlendirebilmektedir. Bu durum, işe girişte sözleşme ile hüküm altına alınmaktadır. Şayet böyle bir sözleşme maddesi bulunmuyorsa, geçici görevlendirmeye itiraz etme hakkınız bulunuyor. Fakat sözleşmede yer alıyorsa alınan karara uymak zorundasınız. Bu yazımızda geçici görevlendirme dilekçesi

nasıl yazılır detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Geçici Görevlendirme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Geçici görevlendirme işveren tarafından yapıldığından, işveren tarafından yazılmaktadır. Personel de görevlendirmeyi kabul ettiğini veya red ettiğini karşı bir geçici görev dilekçesi yazarak yanıtlıyor. İş verenler bu dilekçeyi bir form şeklinde hazırlıyorlar. Buna göre dilekçeyi yazmadan önce şu bilgileri elinizin altında bulundurmalısınız;

1-Personelin adı-soyadı

2-Personelin çalıştığı firma bilgileri

3-Geçici görevlendirme başlangıç ve bitiş tarihleri

4-Geçici görevlendirme de yapılacak işin tanımı

5-Tarih

6-Görevlendirmeyi yapan yetkilinin adı-soyadı, imzası ve firma kaşesi

7-Görevlendirmeyi yapan firmanın masraf ödemeleri konusunda taahhüdü

8-Personelin alacağı ek ücret bilgisi

9-Personelin imzası

Görevlendirme dilekçesini, matbu form şeklinde oluşturmadıysanız. Çizgisiz bir beyaz kağıda da yazabilirsiniz. Dilekçenizin üst başlığını personelin adını soyadını yazarak atıyorsunuz. Şirketinizin adını, unvanını ve personelin ne zaman işe başladığını yazıyorsunuz. Görülen lüzum üzerine ilgi tutarak, personelin çalışacağı tarihin başlangıç ve bitişini yazdıktan sonra geçici olarak görevlendirildiğini belirtiyorsunuz.

Dilekçeyi alt kademeye yazdığınız için “rica ederiz ve sunarız” olarak bitiriyorsunuz.

Geçici Görevlendirme Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Kamu ve özel kurum, kuruluşlarda geçici görevlendirmeler sıklıkla görülen bir durumdur. Bu durum aslında iş verenin çalışana sunduğu bir tebliğdir. Kamuda kurumlar arası sıklıkla bu uygulama görülmektedir. Bir öğretmen, bir vergi dairesi memuru, maliyede çalışan bir personel duyulan ihtiyaç üzerine başka bir kuruma gönderilmektedir.

Özel sektörde de geçici görevlendirmeler daha ziyade inşaat sektöründe yaşanmaktadır. Bir inşaat şirketi bünyesinde çalışan işçiler, başka bir inşaat şirketinde geçici olarak çalışabiliyorlar. Bütün bu geçici görevlendirmeler, iş veren tarafından personele yazılı olarak tebliğ ediliyor. İnternette, bu konuda çok sayıda geçici görevlendirme dilekçe örnekleri bulunmaktadır.

Kamu çalışanları için Geçici Görevlendirme Yönetmeliğine göre geçici görevlendirme formu ek 1 bulunmaktadır. Bu formu internetten indirip, doldurup, personele tebliğ edebilirsiniz. Formun alt kısmında hangi bölümleri kimlerin dolduracağı gibi açıklamaları dikkate almalısınız.

Özel sektör de kendi bünyelerine göre form şeklinde geçici görevlendirme dilekçe örneği veya geçici görevlendirme yazısı örneği oluşturabiliyor. Bu örnekleri de internette bulabilirsiniz. Şirketiniz için hangisi uygunsa word  olarak indirip, sadece boş kısımlarını doldurmanız yeterli olmaktadır. Daha sonra şirket kaşenizi vurabilirsiniz.

Geçici Görev uzatma Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden

Özellikle kamuda geçici görevlendirilmeyle başka bir yerde görevlendirilen memur veya yöneticiler aynı yer için görev uzatma talebinde bulunabiliyorlar. Örneğin, müdür yardımcısı geçici görevlendirme dilekçesi örneği ile bir müdür veya müdür yardımcısı geçici görev süresinin uzatılmasını talep edebiliyor.

Kamuda çalışan memur veya personeller de aynı dilekçe örneğiyle geçici görev uzatma talebinde bulunabilirler. Sadece ilgili yerlere kendi bilgilerini yazmaları yeterlidir.

Geçici Görevlendirme Yazısı İsg

Private File - Access Forbidden

Bir firma veya kurum için bir iş yapacaksanız, öncelikli olarak firma/kurumun İSG (iş sağlığı ve güvenliği) uzmanlarından onay almanız gerekiyor. Bu onayı da geçici görev talep dilekçesi ile başvurarak alabiliyorsunuz. Bu geçici görevlendirme dilekçesi örneği internette matbu olarak bulunmuyor. Hatta, diğer örnekler gibi fazla sayıda da bu türde dilekçe örneği yer almıyor. Yer alanlar da birbirlerinin aynısı olarak dikkat çekiyor. Tek örnek halinde bulunan dilekçe örneğini indirip, kendinize göre yeniden düzenleyebilirsiniz.

Kamuda ve ayrıca özel sektörde geçici görevlendirmeler sıklıkla uygulanan uygulamalardandır. İşverenler ihtiyaç duydukları alanlarda çalışanlarını geçici görevlendirmeyle görevlendirebiliyorlar. Bunu da görevlendirme yazısıyla tebliğ ediyorlar. Burada önemli olan tebliği alanın kabul ettiğini gösterir imzasının olması şarttır.

Bunun yanında yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız paylaş butonuna basarak çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru veya önerilerini yorum olarak iletebilirsiniz.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar