Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Category: Nüfus

Nüfus daireleriyle olan her türlü işlemlerinizi nüfus dilekçesi yoluyla gerçekleştirmek zorundasınız. Vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin alınması, nüfus cüzdanı talepleriniz, itirazlarınız gibi durumlarda dilekçe yazarak taleplerinizi iletiyorsunuz.

[show_more more=”Devamını Göster” less=”Devamını Gizle” align=”center”]
Nüfus müdürlüklerine yazılacak dilekçeleri matbu halinde nüfus dairelerinde veya kırtasiyelerde bulamazsınız. Nüfus dairelerinde yapılan işlemleri kapsayan dilekçe örneklerinin hepsini sitemizde bulabilirsiniz. Dilekçeleri başkasına yazdırmadan ve ücret ödemeden sitemizden indirip, kendinize uyarlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken siteye girip ihtiyacanız olan konuyla ilgili dilekçe örneğini indirmektir.

Dilekçenizi Nasıl Düzenleyeceksiniz?

Siteden istediğiniz nüfus dilekçesi örneğini kolayca indirebilirsiniz. Dilekçe örnekleri word formatında olduğu için bilgisayarınızda istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, başlığa ilgili nüfus idaresinin adını, kendi adı ve soyadınızı, istek veya itirazınızı yazmanızdır. Çıktısını aldıktan sonra imzalayıp teslim edebilirsiniz.

Nüfus Dairelerine Verebileceğiniz Dilekçeler

– Yeni nüfus cüzdanı çıkarmak isteğiniz,
– Nüfus cüzdanınızı kayıp beyanı hakkında,
– İsim ve soyadı değişikliği talepleriniz hakkında,
– Nüfus müdürlüğü tarafından yapılan adres araştırmasına yapacağınız itiraz hakkında dilekçe örneklerini sitemizde bulabilirsiniz.

Mahkemeye Vereceğiniz Nüfus Dilekçeleri

İsim ve soy isim değişiklikleri, nüfus kaydı düzeltilmesi, sadece soyadının değiştirilmesi gibi durumlarda nüfus müdürlüklerine değil nöbetçi asliye hukuk mahkemesine nüfus dilekçesi ile başvuracaksınız.
İsminizin veya soyadınızın yanlış yazıldığı, kütük bilgilerinizde yanlışlık olduğu kanaatindeyseniz veya soyadınızı değiştirmek istiyorsanız mahkemeye dilekçeyle başvurarak gerekli düzeltilmelerin yapılmasını talep edebiliyorsunuz.

Hukuki Süreci Nasıl Takip Edeceksiniz?

Mahkemeye dilekçeyle başvurmak kadar istenecek delil ve kanıtların da iyi hazırlanması önemlidir. Dilekçe örneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Nasıl hazırlayacağınız ve neler ekleyeceğiniz hakkında önemli bilgiler bulunuyor. Bunları dikkate alarak hazırlayacağınız dilekçe süreci olumlu ve hızlı şekilde etkileyecektir. İstenen tanık ve delilleri eklediğinizde mahkemenin lehinize karar vermesi kaçınılmazdır.
Mahkeme kararı bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne kararı tebliğ edeceğinden gerekli düzenlemeyi onlar yapacaktır. Siz de nüfus müdürlüğünden gerekli düzenlemeyi takip edebilirsiniz.
[/show_more]

2005 yılında pilot uygulamayla başlayan aile hekimliğe 2010 yılından itibaren ülke genelinde uygulanmaya başlanarak günümüze kadar gelmiştir. İkametgah kaydınızın bulunduğu Aile Sağlığı Merkezi’nde doktorunuzu seçme hakkınız bulunuyor.…

ABD Vize Talep Dilekçesi

On 22 April 2022

Amerika Birleşik Devletleri, Türk vatandaşlarına ülkeye girişlerinde vize uygulamaktadır. Bu nedenle bu ülkeye seyahat planlıyorsanız ilk başta gerekli evrakları hazırlamanız gerekiyor. Gerekli evraklar arasında vize talep dilekçesi…

Yaş Büyütme Dilekçesi

On 18 April 2022

Ülkemizde yaş düzeltme davalarına sıklıkla rastlanmaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı, ebeveynler çocuklarının yaşlarını ya küçük ya da büyük koymaktadır. Bu da ilerleyen yıllarda hukuki sorunlara yol açabilmektedir. Özellikle…

Vatandaşların soyadı değişikliği Nüfus Hizmetleri Kanunu ve Soyadı Kanunu ile birlikte sabitlenmiştir. 2019 yılında yapılan kanun değişikliği ve düzenlemeler neticesinde vatandaşlar soyadı değişikliğini haklı sebepler öne sürerek…

Nüfus işlemleri de dahil olmak üzere pek çok işlem ikametgahınızın bulunduğu yerden yürütülmektedir. Bu durum zaman zaman çeşitli sıkıntıları getirebilir. Adli veya idari makamlardan gelen tebliğler ikametgah…