Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Belediye / Bekçilik Dilekçesi

Bekçilik Dilekçesi

/
2158 Views

2019 yılı 1 ve 2. dönem bekçilik alım sürecinde bireysel şekilde verilen dilekçeler devam eder. Bekçilik başvurusu yapacak kişiler sistem tarafından yönlendirilen tüm internet sitesi online sistemlerine girerek online bekçilik dilekçesi işlemlerini tamamlamaları gerekir.

Bekçilik görevi için başvuru yapacak kişiler öncelikle başvuru dilekçelerini hazırlamaları gerekir. Başvuru dilekçesinde görev için kabul formları dilekçeyi hazırlayan tarafa iletilecektir.

Bekçilik Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Bekçilik Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

Bekçilik dilekçesi doldurulurken ilgili birimler tarafından dilekçe başvuru belgesi alınmalıdır. Belgede yer alan tüm sorular açık, net ve doğru şekilde dilekçeyi yazan kişi tarafından doldurulmalıdır. Bekçilik dilekçesinde bekçilik için başvuru yapan kişinin tüm kimlik kişisel bilgileri istenir. Bu bilgiler bir çıktı şeklinde alınarak, el ile doldurulması gereklidir. Dilekçe doldurma işlemi yaparken mutlaka tükenmez kalem kullanılmalıdır. Tükenmez kalemin siyah ya da mavi renk olması gerekir.

Bekçilik dilekçesinde sizden istenilen bilgiler ne ise mutlaka o bilgilere sadık kalarak dondurma işlemi yapılmalıdır. Özellikle kimlik bilgilerini paylaşırken resmi kimlik üzerinde ne yazıyorsa mutlaka o bilgiler dilekçe de yer almalıdır. Kimlik bilgileri dışında dilekçe doldurma işlemine istenmediği sürece bir bilgi eklemesi yapmamalısınız.

Bekçilik Dilekçesi Nereye Verilir?

Bekçilik dilekçesi bekçilik görev için başvuru yapan kişiler tarafından doldurulup ilgili birimlere iletilmesi gerekir. Bekçilik dilekçesi internet üzerinden öncelikle ön başvuru dönemlerinin açıklanmasına bağlı olarak ilgili birimlere ulaştırılır. Yani dilekçenin ilgili makamlara iletilmesi açısından kurumların bekçilik için başvuruları kabul ediyor olması gerekir.

Bekçilik ön başvuru süreci başladıktan hemen sonra ön başvuruyu geçen kişilerden bekçilik için dilekçe talep edilir. Bekçilik dilekçesinin yazılıp ilgili birimlere ulaştırılması ise Polis Akademisi tarafından açıklanır. Polis Akademisi bekçilik dilekçesinin hangi birime teslim edilmesini isterse o birim ve makama dilekçe diğer belgeler ile beraber teslim edilmelidir. Bekçilik dilekçesi genel olarak Polis Akademisi’ne yazılarak, bu akademideki personel birimlerine teslim edilir. 

Ne Zaman Sonuçlanır?

Bekçilik dilekçesi vermek bekçilik görevi ve başvuru sürecinin son aşamalarından birini oluşturur. Bekçilik görevi için başvuru yapacak kişiler öncelikle ön başvuru sürecinden geçmelidir. İnternet ortamında yapılan bu ön başvuru sürece yılın belirli dönemlerinde Polis Akademisi tarafından açıklanır.

Bekçilik görevi için ön başvuru süresi genellikle 3 hafta yani 21 gün kadardır. Ön başvurudan geçen adaylar bekçilik dilekçelerini ve diğer evrakları hazırlayarak, kendilerinden teslimi istenen birimlere elden teslim ederler.

Bekçilik dilekçesinin ve diğer evrakların ilgili birimlere ulaştırılması ile beraber başvuru süreci de doğrudan başlamış olur. Süreç genellikle 60 gün kadar sürmektedir. Bu süreçte dilekçe ile beraber diğer evrakların incelemesi yapılır.

Nasıl Geri Çekilir?

Bekçilik dilekçesi vererek görev olarak bekçilik yapmak isteyen kişiler evrakları ile beraber incelemeye alınır. Bu inceleme ve başvuru esnasında bir vazgeçme durumu olursa bir iptal dilkeçesi verilebilir. Özellikle başvuru süreci devam ederken ilgili makamlara hitaben yazılmış iptal dilekçesi doğrudan başvurunun inceleme dışı bırakılmasını sağlar.

Bekçilik dilekçesinin iptali için başvuru dosyasının iletildiği makamları dilekçeye yazmak önemlidir. Başvuru yapılan makama hitaben yazılan dilekçe neticesinde süreç değerlendirme dılı bırakılır. Bu şekilde kontenjan usulü alınan başvurularda sizin yerinize bir başka adayın yerleşmesini de sağlayabilirsiniz. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar