Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / D Smarta Dilekçe

D Smarta Dilekçe

/
3574 Views

D Smart dilekçesi, kullanıcılarının memnun olmadıkları durumda, aboneliklerini iptal etmelerini ifade eder. D Smarta dilekçe abonelerin belli bazı kurallara uyarak yazmaları gereken yazılı beyandır. D Smartın hizmetlerinden memnun olmayanlar, aboneliklerini iptal etme hakkına sahiptirler. Bu dilekçenin yazımı eksiksiz tamamlandıktan sonra, bulundukları yerdeki en yakın D Smart bayisine verebilirler.

D Smarta Dilekçe Nasıl Yazılır?

Dilekçeye başlamadan, yazılacak olan sayfanın sağ üst bölümüne, tarih konulmaktadır. Sonraki aşamada sayfanın tam ortasına gelecek biçimde, ‘D Smart Platform Hizmetlerine’ şeklinde başlık atılmalıdır. Başlığın tam alt kısmında gelecek şekilde ‘Abonelik İptal’ yazılması gerekiyor. Yine bu belirtilen başlıkların alt kısmına, dilekçede yer alan içerik yazılmalıdır.

İçerik yazılacak olan bölümde, abonelik iptalinden genel olarak bahsedilebilir. Detay gerektirecek bir durum söz konusuysa, ona göre yazılabilir. İçerik açıklama kısmı eksiksiz olarak tamamlandıktan hemen sonra, dilekçenin alt bölümünde abone olan kişinin ismi, soyadı ve imzası yer almalıdır. Tüm bu kurallar yerine getirilip hazırlanan dilekçeler, D Smart bayilerine teslim edilebilir. Dilekçeyi yazan kişi istemesi durumunda yazmış olduğu dilekçeyi D Smarta dilekçe genel müdürlüğüne, posta veya faksla gönderebilir. 

D Samarta Dilekçe Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

D Smarta Dilekçe Nereye Verilir?

Dilekçe yazıldıktan sonra abonelik iptalinin sağlanabilmesi için iki ayrı yere beyanat teslim edilebilir. İlk olarak kullanıcılar dilekçelerini eksiksiz olarak hazırlayarak, en yakında olan D Smart bayisine teslim edebilirler. İkinci olarak, kullanıcılar isterlerse kimlik fotokopileriyle dilekçeyi, posta yoluyla veya faksla, D Smart’ın genel müdürlüğüne yollayabilirler. Gönderim aşaması tamamlandıktan sonra, gerekli merciler dilekçenin içeriğine bağlı olarak, abonelikleri sonlandırıyorlar. 

Abonelik iptali işlemleri yapıldığında, değerlendirme fatura kesim tarihi baz alınarak yapılır. Bu durumda sadece bir günlük bir fark olsa bile, o gün için D Smart kullanıcılarından, fark tahsil ücreti alıyor. Kullanıcıların bu noktaya dikkat etmesi gerekebilir. 

Ne Zaman Sonuçlanır?

Aboneler dilekçelerini ilettikten kısa süre sonra, müşteri temsilcilerince durum değerlendirilmesi yapılmaktadır. Eğer yazılan dilekçe, hesap kesim tarihi döneminden sonrasında yazılmış ise diğer dönemin (yeni dönemin) hesap kesimi beklenmeye başlanır. 

Aboneler yazmış oldukları D Smarta dilekçeyi hesap kesiminde yazarak iletirlerse, yine bir değerlendirme yapıldıktan sonra, aboneliğin iptali durumu aynı günde gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu aynı gün abonelik iptali işleminde, aboneye gerek yazılı olarak gerekse sözlü olarak bildirim yapılıyor. Yapılacak bildirim, tamamen dilekçenin teslim tarihiyle bağlantılıdır. Erken abonelik isteniyorsa, hesap kesim tarihlerine dikkat edilmelidir.

Nasıl Geri Çekilir?

D Smarta dilekçe gönderen aboneler, dilekçeyi iptal etmek istediklerinde müşteri temsilcileriyle görüşerek durumu izah edebilirler. Bunun yanında, aboneliğin sonlandırılması işlemlerini durdurabilmek adına, ikinci kez dilekçe yazıp aboneliğin devam etmesini sağlayabilirler. Bu ikinci dilekçenin geçerli olabilmesi için abonelik işlemlerinin sonlanmamış olması gerekiyor. Sonuç alınmışsa ikinci bir dilekçe yazmanın hükmü bulunmuyor.

Bu yüzden abonelik iptalinin gerçekleşmesinden önce, aboneliğin devamının istendiği dilekçe yazılıp gönderilmelidir. Abonelik söz konusu olmadığında gönderilen ikinci dilekçeyle birlikte, abonelik sonlandırılmadan, işlem son buluyor. Abonenin ilk olarak yazdığı dilekçe hiç işleme alınmadan tekrar geri gönderiliyor. Abonelik sonlandırma işlemlerinin durdurulması halinde, D Smart müşteri temsilcileri, abonelere telefon yoluyla bildiriliyor. 


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar