Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Tanıtım / Boşanma Sürecinde Boşanma Avukatlarının Önemi

Boşanma Sürecinde Boşanma Avukatlarının Önemi

/
1676 Views

Evli çiftlerin evliliklerini bitirme kararı genel itibariyle hem zor hem de çiftlerin bireysel hayatlarını etkileyecek bir süreç olarak bilinmektedir. Bu süreçte çiftlere en doğru yardımı yapacak olan elbette boşanma avukatlarıdır. Süreçle ilgili tecrübe sahibi olmayan çiftlere en iyi yönlendirmeyi yapacak olan kişiler, onlardır. Boşanma dilekçesi, boşanma davası açmak için gereken ilk belgedir.

Boşanmaya sebep olan olaylar, net ve doğru şekilde dilekçeye yazılmalıdır. Bu da boşanma avukatının desteğiyle olmaktadır. Bir boşanma avukatının işi, sadece çiftlerin boşanma davasını görüp, ücretini almak kesinlikle değildir. Bunu, işini doğru yapan, uzman boşanma avukatları zaten bilir. Toplumdaki genel kanı, her ne kadar sadece evliliği bitiren kişi yönünde olsa da, aslında bitmiş ya da bitirilmesi gerekli görülen evlilikleri bitirmek adına çalışmalar, boşanma avukatları tarafından yapılmaktadır.

Boşanma avukatına ihtiyacı olan psikolojik, fiziksel şiddete maruz kalmış kişiler başvurduğunda, sürdürülmesi hiçbir anlam ve çıkar teşkil etmeyecek evliliklerin bitirilmesini en sağlıklı şekilde yapmanın yollarını arıyorlar. Bunun için çevrelerinde tecrübesine ve bilgisine güvenebilecekleri boşanma avukatı bulunuyorsa, ondan destek alabilirler.

Bir boşanma avukatı, evliliğin sürdürülebilir ya da sürdürülemez olduğunu kesin bilebilecek kişi değildir. Çiftler arasındaki yaşanan olaylar sadece çiftleri bağlar ve iki kişi arasındaki yaşananları, sadece iki kişi bilebilir.

Boşanma avukatının  en doğru kararı verebilmesi için, soğukkanlı ve dava açılmadan önce mutlaka her iki tarafı da dinleyen bir uzman olması gerekir. Çiftler genelde bu süreçte, en iyi ya da ünlü boşanma avukatı arayışına girebilirler. Bir boşanma avukatının en iyisi olduğunu anlamak için, müvekkiline dürüstlüğü, müvekkiliyle arasındaki güven bağıyla ilgilidir. Müvekkilini boşanma süreci ve boşanmayla ilgili tüm noktalarda bilgilendirmelidir.

Olaylar ve olgular, bu süreçte en şeffaf haliye konuşulmalı ve boşanma avukatına doğru bilgi verilmesi gerekir. Müvekkiliyle arasında sağlam bir güven ilişkisi varsa, boşanma avukatı, müvekkilinden aldığı tüm bilgileri derleyip toparlayarak, planlı bir çalışma yapacaktır. Bu bilgileri de en iyi şekilde mahkemeye sunabilecektir.

Müvekkilinin haklarını, taleplerini, hukuksal çerçevede savunabilecektir. Bu da elbette belli bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Boşanma sürecinin, iyi bir boşanma avukatıyla ilerlemesi, sonuca daha hızlı ulaşmayı sağlar.

https://eraykarinca.av.tr/


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar