Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Category: Vergi Dairesi

Vatandaş ya da işletme sahibi olun günlük yaşantınızda vergi dairenizle olan işlemlerinizi vergi dairesi dilekçeleri vererek yaptırmanız gerekiyor. Vergi dairelerinin kapsam alanı çok geniş ve iş yüklerinin ağır olmasından dolayı dilekçenizin kapsamlı ve açıklayıcı olması önemlidir. Aksi takdirde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

[show_more more=”Devamını Göster” less=”Devamını Gizle” align=”center”]
Sitemizde bulunan dilekçe örnekleriyle, kısa sürede başvuru dilekçenizi hazırlayıp, işlemlerinizi hızlı bir şekilde halletme kolaylığını yaşayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, hangi konuda talepte bulunacaksanız konuyla ilgili dilekçeyi seçerek indirmenizdir.

Dilekçe Örnekleri Nelerdir?
Aynı vergi dairesinin sınırları içinde adres değişikliği,
– Borcu yoktur yazısı almak için,
– Ceza indirimi talebi için,
– Defter belge ibraz,
– Düzeltme beyannamesi verme,
– Gelir tablosu ve bilanço tasdiki talebi için,
– İhbarnamenin kaldırılması için,
– Muhtasar beyanname verilmeyeceğine dair,
– Ödeme kaydedici cihaz almak ve cihaz levhası talebi için,
– Pişmanlık talebi hakkında,
– Vergi levhası, tasdik bildirimi ve tasdik ettirme hakkında,
– Uzlaşma talebi hakkında ve diğer konularda daha birçok vergi dairesi dilekçeleri örneklerini sitemizde bulabilirsiniz. İndirme ve kolayca düzenleme avantajıyla işlemlerinizi doğru ve hızlı şekilde yürütebilirsiniz.

Vergi Dairesine Verilmesi Gereken Form Örnekleri

Vergi dairelerine sadece vergi dairesi dilekçeleri örnekleriyle başvurmuyorsunuz. Beyanname, talep ve bilgi formları da doldurarak işlemlerinizi yürütüyorsunuz. Aşağıda sıraladığımız form örneklerini doldurarak hızlı ve yasal sınırlar içinde teslim edebilirsiniz.
– Elektronik beyanname gönderme talep, (Ek1, Ek2, Ek3, Ek4)
– Tecil ve taksitlendirme talep,
– Tecil edilen borç tablosu (EK2)
– Tecil ve taksitlendirme izleme çizelgesi (EK3)
– Matbaa işletmelerinin doldurması gereken, ( EK1)
– İnternet hizmetleri kullanım başvurusu için, (Gerçek Kişiler – EK2)
– İnternet hizmetleri kullanım başvurusu için, (Tüzel Kişiler – EK3)
– Özelge talep formlarını sitemizden indirerek düzenleyip, gönderebilirsiniz.

Aradığınız diğer tüm dilekçe örnekleri, cv ve sözleşme örneklerine de ilgili kategoriler üzerinden ulaşmanız mümkündür.
[/show_more]

Muafiyet Dilekçesi

On 15 April 2022

Muafiyet, Arapça bir kelime olup, “herhangi bir iş veya durumdan sorumlu olmamak” anlamına gelmektedir. Muafiyet denilince genellikle akla okul derslerinden muaf olma gelmektedir. Bununla birlikte çalışma hayatında…

376 Dilekçesi

On 9 August 2019

3475 Vergi Usul Kanunu’nda yer alan vergi cezalarının azaltılması hususunda vergi dairesine verilen dilekçe türü 376 dilekçesidir. Vergiden kaynaklanan cezalarda 376 dilekçesi verilerek cezaların azaltılması talep edilir. …

Pişmanlık Dilekçesi

On 8 August 2019

Vergi mükellefleri, belirli dönem içinde beyannamelerini vermedikleri veya prim borçlarını yatırmadıkları zaman pişmanlık dilekçesi yazabiliyorlar. Vergi Usul Kanunu’nun 371. Maddesine istinaden dilekçelerini vererek herhangi bir yasal kovuşturmaya…