Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Digitürk İptal Dilekçesi

Digitürk İptal Dilekçesi

/
9193 Views

Dijitürk, Türkiye’nin ilk dijital televizyon yayıncılığı yapan bir kuruluştur.Abonelik sistemiyle receiver satın alarak veya kiralayarak yayınlarını izleyebiliyorsunuz. Çeşitle nedenlerden dolayı aboneliğinizi sonlandırmak istediğinizde digitürk iptal dilekçesi yazarak başvuruda bulunuyorsunuz.

Dijitürk bayisi aracılığıyla ya da telefonla abone iptali yaptıramıyorsunuz. Yazdığınız dilekçeyi mutlaka genel merkeze faks çekmeli veya adresine postalamalısınız. Dijitürk müşteri hizmetleri sizi bu kararınızdan vazgeçirmek için sık sık arayarak yeni ve cazip kampanyalar hakkında bilgi vereceklerdir.

Digitürk İptal Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Dijitürk İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır/Doldurulur?

İptal dilekçenizi yazmadan önce taahhüt sürenizin bitip bitmediğini veya ne kadar ceza ödeyeceğinizi öğrenmenizde yarar vardır. Dijitürk müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Eğer taahhüdünüz bitmişse veya cüzi bir ceza ödeyecekseniz digitürk iptal dilekçesi yazabilirsiniz.

Dilekçe başlığınız “Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon Anonim Şirketi” olmalıdır. Bu üst başlığın altına da “Digitürk Müşteri Hizmetleri’ne” yazıyorsunuz. Dilekçenizde mutlaka;Digitürk abone, dijital kart ve cep telefon numaralarınızı yazmalısınız. Bu bilgileri başlık altında alt alta yazabileceğiniz gibi, yazı içinde de paylaşabilirsiniz.

Dilekçenizde ilk paragrafta aboneliğinizi neden iptal ettiğinizi yazıyorsunuz. İkinci paragrafta da iptal konusunda müşteri hizmetleriyle görüştüğünüz tarihi yazıp, iptal dilekçesi ve kimlik fotokopisiyle birlikte faks çekmeniz gerektiğinin söylendiğini ekliyorsunuz.

Üçüncü paragrafta da bilgiler ışığında aboneliğinizin sonlandırılmasını, “saygılarımla arz ve talep ederim” sözüyle tamamlıyorsunuz. Ek olarak kimlik fotokopinizi yazıyorsunuz. Dilekçenin altında tarih, ad- soyadı ve imza atmayı unutmayınız.

Dijitürk İptal Dilekçesi Nereye Verilir/Gönderilir?

Dijtürk platformu kesinlikle telefonla veya bayi aracılığıyla digitürk iptal dilekçesi başvurularını kabul etmiyor. İptal dilekçenizi faks çekmelisiniz. 0212-473 99 99 numaraya faks çekerek iptal işleminizi başlatıyorsunuz. İstiyorsanız posta yoluyla da dilekçenizi gönderebilirsiniz. Dilekçenizi ve kimlik fotokopinizi “Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon Anonim Şirketi, Abbasağa M., Sungurla İş Hanı, No:45, K:1-2-3 Beşiktaş-34353/İSTANBUL” adresine postalayabilirsiniz.

Dilekçenizin işleme konulabilmesi için mutlaka dilekçenizde; abone numaranız, dijital kart numaranız ve cep telefonuz yazılı olmalıdır. Müşteri hizmetlerinin sizi iptal sürecinde sık sık rahatsız etmelerini istemiyorsanız geçerli bir iptal nedeni yazmaya dikkat ediniz.

Ne Zaman Sonuçlanır?

İptal dilekçenizi faksladığınızın aynı günü size sms bilgilendirmesi geliyor. Bu bilgilendirme yazısında; dilekçenin ellerine ulaştığı gerekli kontrollerin sağlanmasından sonra size geri dönüş yapılacağı yazıyor. Genellikle bu bilgilendirme mesajı aynı gün gelmekle birlikte 2-3 günü de buluyor. Eğer 3 gün içinde herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmezse, müşteri hizmetlerini arayarak dilekçenizin durumunu sorabilirsiniz.

Aboneliğinizin iptal süreci, dilekçenizdeki bilgilerin eksiksiz olmasına, kimlik fotokopinizin okunaklı olmasına, taahhüt  bilgilerinize bağlıdır. Ayrıca iptal sürecinin uzaması adına müşteri hizmetleri bu süreçte sizi sık sık arayarak aboneliğinizi iptal etmemeniz için her yolu deneyeceklerdir. İptal işleminin en fazla 7 iş günü içinde bitirilmesi gerekiyor. iptal işleminiz bu süreyi aşarsa BTK’ya şikayette bulunabilirsiniz.

Nasıl Geri Çekilir/İptal Edilir?

İptal dilekçenizi faksladıktan  ya da postaladıktan sonra aboneliğinizi iptal ettirmekten vazgeçebilirsiniz. Bu durumda ya müşteri hizmetlerinin sizi aramasını bekleyeceksiniz ya da( 0212 473 73 73) telefon numarasını arayacaksınız. İptal dilekçeniz genel merkeze ulaştığında müşteri hizmetleri sizi arayacaktır. Yeni ve cazip kampanya önerisiyle iptal dilekçenizi geri çekebilirsiniz.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar