Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Diğer / Doğalgaz Abonelik İptal Dilekçesi

Doğalgaz Abonelik İptal Dilekçesi

/
2529 Views

En önemli enerji kaynaklarından birisi olan doğalgaz aboneliklerinin zorunlu olmasından dolayı doğalgaz alt yapısı olan yerlerde hemen hemen herkes doğalgaz aboneliği yaparak bu enerjinin nimetlerinden yararlanıyor. Ancak başka bir yere taşınma ve yer değiştirme gibi durumlarda doğalgaz aboneliklerinin iptal edilmesi gerekiyor. Bunun için de abonelerin bağlı oldukları doğalgaz firmasına doğalgaz abonelik iptal dilekçesi ibraz etmeleri gerekiyor. Bu nedenle iptal dilekçesi belli usullere göre doldurularak ilgili firmaya verilmesi gerekiyor.

Doğalgaz Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

Private File - Access Forbidden
Private File - Access Forbidden

Doğalgaz Abonelik Dilekçesi Nasıl Yazılır / Doldurulur?

Doğalgaz abonelik dilekçesi tüm dilekçe yazım usulüne göre öncelikle sayfanın sağ üst köşesine uygun yere dilekçe tarihinin yazılması ile başlar. Sayfanın orta kısmına ise doğalgaz hizmeti alınan firmanın ismi yazılır. Konu kısmına ise doğalgaz aboneliğinin iptali ibaresi yazılır. Tüm bu verilerden sonra doğalgaz aboneliğinin neden iptal edilmek istendiğini belirten ibarelerin açıklama kısmına yazılması gerekiyor. Aboneler doğalgaz abonelik iptal dilekçesi açıklama kısmına gerekli metinleri yazdıktan sonra dilekçe sonuna ad soyad ve imza atmaları gerekiyor. Bu usule göre yazılan abonelik iptal dilekçesi ilgili firma tarafından işleme alınarak doğalgaz abonelik iptal işlemlerini gerçekleştiriyor.

Doğalgaz Abonelik İptal Dilekçesi Nereye Verilir / Nereye Gönderilir?

İptal dilekçesi aboneler tarafından bağlı oldukları doğalgaz hizmeti aldıkları firmaya teslim edilir. Abonelik iptal dilekçesi bizzat firmaya elden teslim edilebileceği gibi kargo yolu ile teslimatı yapılabiliyor. Dilekçe aynı zamanda ilgili firmanın genel müdürlüğüne de gönderilebiliyor. İptal işlemleri için aynı zamanda dilekçenin faks yolu ile ilgili makamlara gönderilmesi ile de abonelik iptal talepleri bildiriliyor. Her iki yöntemle de doğalgaz abonelik işlemleri gerçekleşiyor.

Yakın zamanda doğalgaz aboneliği e-devlet üzerinden iptal edileceği konusunda duyumlar aldık. Bu hizmet başladığında sizinle paylaşacağız.

Doğalgaz Abonelik İptal Dilekçesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Doğalgaz abonelerinin taşınma durumu ya da herhangi bir nedenden dolayı doğalgaz aboneliklerini iptal etmek için hizmet almış oldukları firmaya yazmış oldukları dilekçeleri sadece ilgili firma ya da ilgili  firmanın genel müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. Yazılan doğalgaz aboneliklerinin iptal dilekçeleri usulüne uygun bir şekilde yazılmadığı sürece firma tarafından dilekçeler işleme alınmıyor. İşleme alınmayan talepler de firma tarafından abonelere mutlaka bildiriliyor. Aboneler aboneliklerinin iptal işleminin hangi aşamada olduğunu görmek için ilgili firmanın internet sitesinden de durum takibi yapabiliyorlar. Dilekçelerin işleme alınmaması durumunda internet sitesinden değerlendirilmeme nedeni de abonelerin bilgisine sunuluyor. Aboneler bu uyarılara göre yeniden bir abonelik iptal dilekçesi ile başvuru yapabiliyorlar.

Nasıl Geri Çekilir / İptal Edilir?

Dilekçe ile ilgili kuruma iptal talebinde bulunan aboneler, aboneliklerinin sonlandırılmasından vazgeçtiklerinde ilgili firmaya aboneliklerinin iptali için dilekçenin geri çekilmesi ya da iptal edilmesi için ikinci bir dilekçe yazarak ilgili firmaya ibraz etmeleri gerekiyor. İlgili firma ikinci dilekçeyi işleme alarak abonelik işlemlerinin iptali ile ilgili işlemi geri çekerek iptal ediyor. Eğer ki abonelerin abonelikleri iptal edilmiş ancak aboneliklerinin iptalinden vazgeçmişler ise aboneliklerinin iptal edilmesinden dolayı yeni bir abonelik talebinde bulunmaları gerekiyor. Bunun için de yeni abonelik işlemleri için ilgili firmaya abonelik talep dilekçeleri yazmaları gerekiyor. Yazılan dilekçeler firma tarafından işleme alınarak yeni abonelik işlemleri yapılıyor.

Aradığınız dilekçeyi bulamadıysanız Tüm Dilekçeler sayfamızı mutlaka ziyaret edin.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar