Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Anasayfa / Banka / Aktif Bank Telefon Güncelleme Dilekçesi

Aktif Bank Telefon Güncelleme Dilekçesi

/
241 Views

Aktif Bank’tan telefon bankacılığı hizmeti alabilmeniz için sisteme bir telefon kaydı yaptırmanız gerekiyor. Sisteme kayıtlı telefonunuzla mobil bankacılık işlemlerinizi yapabilir, SMS gönderilerini alabilirsiniz. Bazı nedenlerden dolayı cep telefonunuzu  veya numaranızı değiştirebilirsiniz. Bu durumda bankacılık işlemlerinizi yapabilmeniz, SMS gönderilerini alabilmeniz için sisteme yeni cep telefonunuzu veya numaranızı kaydettirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde ne mobil bankacılık işlemleri yapabilirsiniz ne de SMS alabilirsiniz. Yeni cep telefonunuzu veya numaranızı sisteme kaydettirmek için aktif bank telefon güncelleme dilekçesi ile başvuruyorsunuz.

Aktif Bank Telefon Güncelleme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kırılma, bozulma veya model yükseltme gibi nedenlerle telefonunuzu değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Şayet Aktif Bank internet bankacılığı kullanıyorsanız, yeni telefonunuzu mutlaka sisteme kaydettirmeniz gerekiyor.Çünkü yeni telefon sisteme kayıtlı olmadığı için dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı düşüncesiyle sistem işlem yapmanıza izin vermeyecektir.

Yeni telefonunuzu sisteme kayıt ettirmek için aktif bank cep telefonu güncelleme dilekçesi yazıyorsunuz. Dilekçinizin başlığını “Aktif Yatırım Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğüne” şeklinde yazıyorsunuz. Başlığın altına yeni bir paragraf açıp, sisteme kayıtlı olan cep telefonunuzu değiştirdiğinizi, (marka, model yazıyorsunuz) cep telefonumun sisteme kayıt edilmesini talep ediyorsunuz.

Yeni bir paragrafta da “bilgilerinize sunar, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim” şeklinde yazıyorsunuz.

Sol alt tarafa; adresinizi, TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı; sağ tarafa ise tarihi, adınızı, soyadınızı yazıp, imzalıyorsunuz.

Aktif Bank Telefon Numarası Güncelleme Dilekçesi Nasıl Yazılır?


İnternet bankacılığı işlemleri için  SMS gönderileri  bankaya kayıtlı cep telefonu numarasına gelmektedir. Eğer, çeşitli nedenlerden dolayı cep telefonu numaranızı değiştirdiğinizde, yeni numaranızı bankaya kaydettirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde internet bankacılığı işlemi için gerekli olan SMS gönderilerini alamazsınız.

Telefon numaranızı değiştirdiğinizde, aktif bank telefon numarası güncelleme dilekçesi yazıyorsunuz. Bu dilekçe de telefon ve operatör güncelleme dilekçesiyle aynı şekilde yazılmaktadır. Sadece yeni numaranızı yazıp, telefon blokenizin kaldırılmasını talep ediyorsunuz.

Dilekçenin nasıl yazılacağı konusunda tereddüt yaşayanlar için Aktif Bank’ın web sitesinde aktif bank numara güncelleme dilekçe örneği ile aktif bank telefon güncelleme dilekçe örneği yer almaktadır. Bankanın resmi web sitesine girip, “dokümanlar” sayfasından ilgili dilekçelere ulaşabilirsiniz.

Aktif Bank Telefon Güncelleme Dilekçesi Nasıl Gönderilir?

Yazmış olduğunuz aktif bank telefon güncelleme dilekçesini tek olarak göndermiyorsunuz. TC kimlik kartınızın ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekiyorsunuz. Ayrıca bir elinizde kimliğinizin ön yüzünü tutarak, kendi yüz fotoğrafınızı çekiyorsunuz.

Dilekçenizi ve fotoğrafları internet üzerinden bankanın “iletişim formu” sayfasına yüklüyorsunuz. Yükleme işlemini; ana sayfa >bize ulaşın > iletişim > iletişim formu sıralamasını takip ederek yapabilirsiniz. İletişim formu sayfasında, ilgili formdaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde dolduruyorsunuz. Formun alt tarafında “dosya ekle” sekmesini tıklayarak, dilekçenizi ve fotoğraflarınızı yüklüyorsunuz.

Aktif Bank, müşterisi olup da internet bankacılığını kullananlar, cep telefonu ve numarası değişikliklerini bankaya dilekçeyle bildiriyorlar. Dilekçenin nasıl yazılacağı ve hangi belgelerin gönderileceği bankanın web sitesinde detaylı şekilde açıklanıyor. Bankaya hitaben bir dilekçe yazıp, yeni telefonunuzun, numaranızın güncellenmesini talep, blokenin kaldırılmasını istiyorsunuz. 

Bu yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız paylaş butonuna basarak çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru veya önerilerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.


  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

Email Bülteni

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar