Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Category: Banka

Günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelen bankalarda işlem yaparken banka dilekçesi ihtiyacımız doğabilmektedir. Hesaba para yatırma, var olan parayı çekme, ihtiyaç halinde kredi çekebilme gibi hizmet sunan bankalar bu gibi temel işlevlere ek olarak kira yatırabilme, evden çıkmadan internet bankacılığı vasıtasıyla birçok işlemlerimizi halledebilme gibi kolaylıklar da sağlamaktadır.

[show_more more=”Devamını Göster” less=”Devamını Gizle” align=”center”]
 Bankalarda Ne Koşullarda İşlem Yapabiliriz?

Bankalar müşterilerin talimatlarını yerine getirmeden önce işlemi, ancak belirli şartlara dayandırılarak hazırlanmış sözleşmeleri  müşterilere imzalatarak ya da yazılı veye sözlü talimatlara bağlayarak geçerli hale getirebilirler . Örneğin, kredi çekmek isteyen bireyin işleminin gerçekleşebilmesi için önce belirli sözleşmeler imzalanmak zorundadır ya da müşterinin talimatlarını gerçekleştirmek isteyen banka müşterinin yazılı veya sözlü onayını almak zorundadır.

Bankalar Müşterinin Talimatı Dışında İşlem yaparsa Ne Olur?

Bankalar resmi olarak müşterinin talimatı ya da onayı dışında işlem yapabilme yetkisine sahip değillerdir. Talimatı dışı işlem yapan bankalar bir çok ağır yaptırım ile karşılaşabilirler. Bu yaptırımlara maruz kalmamak, usulüne uygun olmayan ve kayıtsız işlemlerden kaçınmak için bankalar müşterilerinden işlemin yapılmasına dair bir dilekçe talep ederler. Banka  dilekçesi bankaları yaptırımdan, müşteriyi de mağdur durumda kalmaktan korur.

Bankaya Dilekçe Neden ve Nasıl Yazılır?

Bankalar müşterileri ile işlem yapmaya, talimatları yerine getirmeye başlamadan önce bir sözleşme imzalarlar. Bankada  mevcut hesabı olan bireyin tekrar bu sözleşmeyi imzalamasına gerek yoktur. Daha sonra yapacağınız işleme göre farklı isimler alabilen bir başka sözleşme imzalanır. Banka ve müşteri arasındaki işlemler bu sözleşmeler doğrultusunda gerçekleştirilir. Bu sözleşmeler imzalandıktan sonra kaldırılması veya değiştirilmesi gereken maddeler olabilir bu doğrultuda banka dilekçesi yazılır. Banka dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken unsurları ve nasıl yazılacağına dair bilgileri bu kategorimizden öğrenebilirsiniz.
[/show_more]

Banka Hesabı Kapatma Dilekçesi

On 9 September 2019

Herhangi bir bankadan aktif veya pasif hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bunun için bankaya banka hesabı kapatma dilekçesi yazmanız yeterlidir. Bazı bankalar, kapatma dilekçelerini genel merkeze fakslamanızı veya posta…

Banka Çek İptal Dilekçesi

On 10 August 2019

Banka çekinin iptali, çekin çalındığı veya kaybedildiği durumlarda üçüncü şahıslar tarafından kullanılmasını engellemek amacı ile yapılır. Banka çek iptal dilekçesi ile çeken kullanım yasağı konulmuş olur. Ödeme yasağı…