Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Category: İcra

Vatandaşların kendi aralarında yaşadıkları hukuki anlaşmazlıklar ve İcra daireleriyle olan hukuki işlemler için icra dilekçesi vermeniz gerekiyor. İcra dairesinden tarafınıza yapılan tebligatlara itiraz için de dilekçe hakkınızı kullanabilirsiniz.

[show_more more=”Devamını Göster” less=”Devamını Gizle” align=”center”]
Dilekçeler için arzuhalci tutmaya veya bir avukata gitmeniz gerekmiyor. İcra takibi, itiraz ve beyanları içeren dilekçe örneklerini sitemizde bulabilirsiniz.

Dilekçenizi Nasıl Hazırlayacaksınız?

Sitemizde matbu olarak bulunan icra dilekçesi örneklerinden ihtiyacınız olanını seçmeniz yeterlidir. Düzenleme yapmak için word formatında bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz. İndirdikten sonra boş yerlere gerekli bilgileri yazabilirsiniz.

Örnek olarak adınıza borcunuzu ödemeniz gereken icra kararı geldi. Tebellüğ tarihinden itibaren 7 gün içinde itiraz dilekçenizi aynı icra dairesine vermelisiniz. Sitemizde bulunan “İcra Ödeme Emrine itiraz Dilekçesi”’ni indirebilirsiniz.

İcra dairesinin adını, alacaklı, itiraz eden ve tutar bölümlerini icra kağıdına göre doldurabilirsiniz. Dilekçe örneğinde hukuki dayanaklar bulunuyor. Kendi dayanaklarınızı da ekleyip, çıktısını aldıktan sonra imzalayın. Dilekçeniz verilmeye hazırdır.

Dilekçe Örnekleri Nelerdir?
– Emekli maaşınıza konulan haczin kaldırılmasına dair,
– İcra Müdürlüğüne vermeniz gereken mal beyanıyla ilgili,
– İcraya verilmiş borcunuza itiraz etmeniz için,
– Gayrimenkulünüze konulan İİK 150/C şerhinin kaldırılması hakkında,
– İpoteğin paraya çevrilmesi hakkında,
– Mahkeme hakem heyeti kararının icra yoluyla tahsili hakkında,
– Menkul rehin veya ipoteğin paraya çevrilmesi için,
– İcranın geri bırakılması ve borcun sona ermesi hakkında
– Haciz durdurma hakkında dilekçe örneklerini sitemizde kolayca bulabilirsiniz. Bu icra dilekçesi örnekleriyle birlikte daha birçok dilekçe örneği mevcuttur. İnternette bütün siteleri gezmeden tek sitede aradığınız konuda dilekçeyi bulabilirsiniz.

İcra Durumlarında Hukuki Haklarınızı Bilin

İcralık durumlarda ister alacaklı ister borçlu olun hukuki hakkınızı iyi bilip takip etmeniz yararınızadır. Hukuki süreci en değerlendirmek ve takip etmek sitemizi takip etmenizde yarar vardır. Dilekçe örneklerinde hukuki dayanaklar ve dilekçelerin verilmesi gereken süreleri dikkate almanız gerekiyor.
[/show_more]

Haciz Dilekçesi

On 14 February 2022

Herhangi bir alacağınızı tahsil edemediğinizde haciz talep dilekçesi ile haciz talebinde bulunabiliyorsunuz. Borcun tahsili için İcra Müdürlüğüne bir dilekçeyle başvuruyorsunuz. Mahkemece  borçlu kişiye tebligat gönderiliyor. Borçlu, tebligatı…