Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Lütfen Reklam Engelleme Eklentisini Pasif Duruma Getirip Sayfayı Yenileyiniz!

İçeriğimiz ile ilgilendiğiniz için mutluyuz, fakat reklamların getirdiği maddi destek olmadan sizler için kaliteli ve ücretsiz içerikler üretip paylaşmaya devam edemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler.


Category: Sigorta

SGK veya özel sigorta şirketleriyle olan işlemlerinizi sigorta dilekçeleri vererek yapmanız gerekiyor. Sigorta, bireylerin ve araçların belirli primler karşılığında güvence altına alınmasıdır. Buna rağmen işlem ve kişi hatalarından kaynaklanan problemlerin giderilmesi veya taleplerin karşılanabilmesi için başvurunuzu dilekçeyle yapmak zorundasınız.

[show_more more=”Devamını Göster” less=”Devamını Gizle” align=”center”]
Dilekçe örnekleri için kırtasiyeleri ve interneti gezmenize gerekmiyor. SGK ve özel sigorta şirketlerine verebileceğiniz şikâyet, itiraz veya talep dilekçe örneklerini sitemizden indirebilirsiniz.

Dilekçe Örneğini Nasıl İndirip, Düzenleyeceksiniz?
Sitemizde kategorilere ayrılan sigorta dilekçeleri örneklerinden ihtiyacınız olanının üstüne tıklayarak kolayca indirebilirsiniz. Word taslağında olduğundan üstünde istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. Eklemeniz gereken belgeler konusunda da bilgi içerdiğinden eksiksiz ve doğru şekilde dilekçenizi hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Dilekçe taslağı üzerinde gerekli düzeltmeleri ve eklemeleri yaptıktan sonra yazıcıdan çıkartabilirsiniz. İmzaladıktan sonra ilgili birime verebilirsiniz.

SGK’ Verilecek Dilekçe Örnekleri
– Eksik yatırılan sigorta primi hakkında,
– Sigortalı bildirim hakkında,
– Genel sağlık sigortası bildirimi hakkında,
– İsteğe bağlı sigortalılık girişi hakkında,
– Çalışılmadığına dair bildirim hakkında,
– Evlenme ikramiyesi hakkında,
– Aylık prim ve hizmet belgesi hakkında ve diğer konularda bütün dilekçe örneklerini kategoriler halinde sitemizde bulabilirsiniz.

Özel Sigorta Şirketlerine Verilecek Dilekçe Örnekleri
Araç sahibiyseniz özel sigorta şirketlerine aracınızın her yıl araç sigortasını yaptırmak zorundasınız. Bunun dışında kasko veya özel hayat sigortası da yaptırabilirsiniz. Yanlış yapılan işlemlerde itiraz veya sigorta iptali işlemlerinizi sigorta dilekçeleri vererek yaptırmak zorundasınız.
Sigorta şirketlerine veya dilekçenizi hangi birime vermeniz gereken dilekçe örneklerini sitemizden indirebilirsiniz. Hangi belgeleri eklemeniz gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini gösteren açıklamaları dikkate almayı unutmayınız.
– Trafik sigortası iptal,
– Kredi sigorta iadesi,
– Araç değer kaybının tazmini konusunda,
– Sigorta şirketine başvuru,
– Eksik yatan sigorta primi hakkında ve bunun gibi diğer dilekçe örneklerini sitemizden indirip kullanabilirsiniz.
[/show_more]

BES İptal Dilekçesi

On 30 April 2022

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), adından da anlaşılacağı üzere bireysel olarak bireylerin isteğe bağlı katılım sağladıkları bir tasarruf aracıdır. Özellikle devletin %30 katkı sağlamasıyla büyük önem taşımaktadır. Çeşitli…

Hayat sigortası poliçenizi hayat sigortası iptal dilekçesi yazarak iptal edebiliyorsunuz. Kendi isteğinizle veya kredi çektiğinizde bankanız sizden habersiniz sizin için hayat sigortası poliçesi düzenleyebilir. Her iki durumda…